Souboj o klíče k větší šatně vyzněl tentokrát pro Vraníky

Výsledek sice vypadá pro Klofany hrozivě, ale rozhodně nešlo o jednostrannou záležitost. Vraníci měli více štěstí v koncovce a slatiňanský gólman Michal Hanč měl svůj den. Štěstí neměl Petr Novák, který při svém druhém střídání narazil na mantinel tak nešťastně, že si utrhl ramenní vaz. Klofani se tak stali bezděky svědky druhého těžkého zranění ve slatiňanských řadách. Před dvěma lety, při utkání s nimi, ve stejný čas a na stejném místě upadl Martin Dostál a zlomil si lýtkovou kost. Snad nebude platit pravidlo „do třetice“.

První třetina byla tedy ovlivněna touto nepříjemnou událostí. Vraníci se nemohli vzpamatovat jako po zranění Martina. Malou náplastí byl „uklidňující“ gól Opavského, který byl v první třetině „sirotkem“.

Gólový výčet je v zápise… Nastíníme pouze důkaz toho, že štěstí sedlo tentokráte na koně. Že „tam Vraníkům spadlo“ téměř vše, dokládá třetí gól. Ve 21. minutě vystřelil od modré Karlík, trefil svého spoluhráče Rubiče v místě, kde záda ztrácí své slušné jméno a po zádech bránícího hráče puk doběhl za strážce chrudimské svatyně. Rubič se však nechtěl s tímto stylem vstřelení branky smířit a na důkaz svého hokejového umu stvrdil účet utkání svým druhým gólem na 7:0. Hattrickem se také blýskl Pejcha.