Klofani v souboji se Salaší vyválčili dva body

Napínavé utkání plné osobních soubojů a rychlého hokeje přineslo čtvrteční klání mezi Klofany a hosty z hradecké Salaše. O vítězi nebylo rozhodnuto do poslední minuty, ale šťastnějším týmem byli nakonec přeci jen domácí, kteří v poslední minutě zápasu zasadili svému soupeři rozhodující úder a připsali si čtvrté vítězství v sezóně.

Sestava domácích přitom doznala povážlivé trhliny. Jednou z těch nejvážnějších byla absence zkušeného beka Lubora Slezáka, který si musel odpykat zápasový trest, a proto podporoval svůj tým coby neformální kouč na lavičce. Do hry nezasáhl ani Lukáš Pavlík, který musel léčit své zranění po předchozím zápase. Klofany navíc potrápila různá nedoléčená zranění i virózy, takže do posledního dne nebylo jasné, v jaké sestavě se na domácím ledě představí.

Nakonec se vše podařilo a proti svým bývalým hráčům se poprvé představil Tomáš Jehlička, který až do loňské sezóny oblékal právě dres Salaše. A že nedostal zadarmo ani píď ledu v útočném pásmu, jistě není nutno dodávat.

V utkání se prosadili dva dvoubrankoví střelci. Obránce Daniel Slezák, který také otevřel skóre zápasu hned na začátku čtvrté minuty, a Pavel Vitáček, který se povedeným zápasem dostal na čelo kanadského bodování ligy. To je, mimochodem, u Klofanů věc naprosto nevídaná.

Průběh utkání měl poměrně konstantní průběh. Rychlá vedoucí branka domácí spíše zbrzdila v rozletu, několika jistými zákroky je ale podržel gólman Kočí. Salaš však přeci jen do konce třetiny Salaš vyrovnala. Poté to bylo opět domácí mužstvo, které šlo dvakrát do vedení, ale pokaždé hosté dokázali odpovědět.

Klíčový moment se hrstce diváků nabídl v poslední minutě, kdy nejprve hosté srovnali na 3:3, ale proti remíze byl Pavel Vitáček, který z voleje 45 vteřin před koncem prostřelil Lukáška a zajistil Klofanům další cenné body.