V pardubickém derby poprvé zvítězili Balauři

V pátek 21.12. ve 20:15, v malé hale pardubické arény se konalo utkání "o Mistra Pardubic". Zatím vždy byla úspěšnější zkušenější Piksla a po dvou třetinách se zdálo, že se na této tradici nic měnit nebude. Nakonec však bylo všechno jinak.

V tomto zápase se ukázalo, jak nepostradatelným hráčem je pro Pikslu Jakub Kostelecký. Původně neměl v tomto utkání vůbec nastoupit, nakonec se však dostavil byť s několikaminutovým zpožděním. V té chvíli byl již stav 1:0 pro Balaury, to poprvé zaúřadovala dvojice Jakub Kvapil- Daniel Teplý a zúročili tak počáteční tlak "papírových" hostů.

Po příchodu Kosteleckého se hra vyrovnala a do šancí se začala dostávat i Piksla. O první gól se postaral výše jmenovaný po přihrávce od Marka Sádlíka.1:1. Psala se dvanáctá minuta.

O dvě minuty později přidal další branku Blažek a po první siréně tedy byla spokojenější Piksla. 2:1.

Blažek byl zjevně při chuti a ve dvacáté třetí minutě přidal další gól po příhře od Pepé Dospěla.3:1.

Ve dvacáté páté minutě to bylo již 4:1, gólovou premiéru v KAHL si odbyl Marek Sádlík.

Pod dojmem bezpečného náskoku Piksla "ubrala plyn" a Balauři trestali. Gólem do šatny se blýskl Alan Krištof. 4:2.

Po druhé třetině odstoupil Kostelecký a s Pikslou bylo zle. V úvodní minutě závěrečné třetiny snížil Teplý po přihrávce od Kvapila na 4:3 a Balauři dostali dračí křídla. Vytvořili si místy až drtivý tlak a vyrovnání bylo na spadnutí. Došlo k němu v třicáté deváté minutě. Kvapilovu střelu stihl ještě brankář Roman Vítek vyrazit, na dorážku Mikuleckého však již nedosáhl. 4:4.

Zvrat dokonal o dvě minuty později, po sólu přes půl hřiště, Teplý. 4:5.

Tentýž hráč za další dvě minuty završil hattrick, přihrával, kdo jiný, než Jakub Kvapil. 4:6.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě snížil na 5:6 v zoufalém náporu Piksly Dan Línek, ale na vyrovnání již nezbyl čas.