Přestávka půl druhého měsíce bez zápasu Zilvaru prospěla

Po dlouhé přestávce uprostřed sezóny čekal Zilvar první zápas druhé půlky sezóny. Jak dopadla její první část netřeba dlouze připomínat. Šest zápasů z toho pět jasných proher, odsoudilo úřadujícího mistra na chvost tabulky. Oproti tomu soupeř ze Slatiňan se již několikáté kolo vyhřívá na jejím čele. Ze statistického hlediska byli tedy Vraníci jasným favoritem. Na straně domácích došlo k několika ne-chtěným změnám v sestavě. Po novém roce oznámil poměrně nečekaně konec kariéry kapitán David Krupička a tým tak dále s kapitánským céčkem na hrudi opět povede jeho předchůdce Vojtěch Barabáš. Změna nastala i na brankářském postu, kdy zraněného Dostálka nahradí do konce sezóny druhý maskovaný muž Zilvaru Dominik Novotný.

Utkání začalo ve svižném tempu a statisticky neinformovaný divák by na první pohled nepoznal, který z týmů vlastně vede tabulku KAHL. To že rychnovský tým svého soupeře dokonale zaskočil, hovořil stav utkání po dvaceti vteřinách, kdy střelou švihem dal první branku zápasu letošní debutant Víťa Barabáš. O minutu a půl později přidal druhý zásah další letošní novic Lukáš Holeček po asistenci Petra Lukeše. V čase 7:23 snížil stav utkání na 2:1 Jakub Machač po spolupráci se Zbyňkem Pejchou. Do konce 1. třetiny však přidali domácí další dvě branky zásluhou Honzy Švarce a rychnovského Ovečkina Jindry Barabáše. V prvním případě si Honza zařídil akci sám, ve druhém asistoval navrátilec na pozici centra Standa Beran. Druhá třetina na rychlém hokeji a koncentraci domácích nepolevila. Trenér Víťa Kareš dával mužstvu jednoduché pokyny a jeho časté povzbuzování každého z hráčů doslova působila jako živá voda. Ve 22. minutě zaúřadovala bratrská ofenzivní dvojice B+B a starší Ondřej zvyšoval již na 5:1. Na konci prostřední části přidali branku také Vraníci a to konkrétně Jan Polášek. Třetí třetina jakoby kopírovala dějství druhé. Poslední branku přidal opět Jindra Barabáš, tentokrát mu kotouč naservíroval z poza vlastní branky Martin "Big Burns" Novotný. Houževnatá hra Vraníků i přes značnou brankovou ztrátu nepolevila a v čase 37:54 vykřesala ještě naději v podobě třetí branky do domácí svatyně. Trefil se opět Jakub Machač, s asistencí Simona „Rejpala“ Opavského.

Další branku ale diváci neviděli a tak utkání skončilo s výsledkem 6:3. K utkání lze říci několik faktů. Na to že se hra jevila místy v tvrdším stylu, nedošlo ani na jedné straně k vyloučení. Výsledek ukázal, že přestávka dlouhá půl druhého měsíce Zilvaru prospěla a snad se již dají vyhlížet lepší časy. Také se ukázalo, že efektivní ofenzíva, podpořená jistotou zadních řad v čele s klidným brankářem je receptem i na tak profesorský tým, jakým jistě letos Vraníci jsou. Cíle obou týmů pro zbytek sezóny jsou rozdílné, avšak oba dva nesmí polevit. Vraníci nebudou chtít nechat nic náhodě a do finále si udržet první pozici, rychnovští zkusí zabojovat o co nejvíc bodů a doufat, že jim to bude stačit alespoň na poslední čtvrté místo, zajišťující boj o bronz.