Druhý favorit si odvezl z Rychnova šestigólovou nadílku

Před dnešním utkáním se v kabině Zilvaru nesla zdravě natěšená nálada a zároveň respekt k soupeři, kterému letos zatím vyšlo vše, na co sáhl. K dalším dvěma hráčům Rychnova, kteří do letošní sezóny již nenastoupí, se již s jistotou přidal i Michael Jiruška, který bude díky zdravotní indispozici sledovat vývoje utkání jen u televizoru. Klofani k tomuto zápasu přijeli ještě značně oslabenější, vzhledem k tomu, že nastoupili pouze ve dvou pětkách a s náhradním brankářem.

Hned začátek utkání připomínal spíše extraligové střetnutí těch nejlepších mužstev republiky, díky skvělé divácké kulise, o kterou se postaral bubnující páter Petr Stejskal, jehož bojovné chorály musely být slyšet až na nedalekém fotbalovém stadionu a také počet rozhodčích, kteří se sešli v hojném trojpočtu. Hráči se díky takovéto skvělé atmosféře nechtěli nechat zahanbit a ve stejně kvalitním duchu začala i jejich hra. Důsledná hra ve středním pásmu obou družstev ale nebyla gólově potentní a diváci tak sledovali hlavně taktickou bitvu uprostřed ledu, nebo úspěšné zásahy obou brankářů. Až začátek druhé třetiny, konkrétně půl minuty po úvodu se poprvé rozsvítilo červené světlo za brankou Klofanů. Střelu Víti Barabáše perfektně tečoval stínící centr Standa Beran a stav utkání se konečně změnil. Následoval mocný tlak domácích, který ale další branku nepřinesl a spíše prohluboval zmar na hokejkách útočníků Zilvaru. Občas komplikovanou hru domácích využívali Klofani k několika nebezpečným protiútokům, které však často na poslední chvíli zlikvidovala obrana Rychnova, nebo skvěle chytající Dominik Novotný. Siréna ukončila druhé dějství a skóre na tabuli stále ukazovalo stav 1:0 pro Rychnov. Kdo přišel až na poslední třetinu nelitoval. Všechny zavedené defenzivní pořádky z předchozích dvou třetin se rozpadly jak domečky z karet a začala pravá ofenzivní párty. Ve 34. minutě poprvé zazářila rychnovská kometa Jindra Barabáš a nepotřeboval k tomu ani cizí asistenci. Gól paradoxně nakopl hostující Klofany, kteří za minutu odpověděli. Stav utkání na 2:1 snížil Petr Polanský po asistenci Petra Vtípila.  Utkání by zřejmě směřovalo úplně jiným směrem, kdyby hned po buly šest vteřin po inkasovaném gólu nevrátil dvoubrankové vedení opět Jindra Barabáš, kterému nahrál bratr Ondřej. O další dvě minuty se situace opakovala a po perfektním pasu Ondry začali létat na led čepice po Jindrově hattricku. Studenou sprchu na Klofanské peří mohla částečně utlumit přesilová hra, která se jim nabídla po vyhozeném puku Martina Novotného nad plexi mantinelu. Místo poslední šance na otočení zápasu, však přišla další perfektní akce do highlightu sezóny dua B+B. Jindra Barabáš obešel dva bránící Klofany, aby těsně před brankářem hostů nahrál k druhé tyčce bratrovi Ondřejovi, který se nemýlil a za hlasitého potlesku a burácejícího bubnu Petra Stejskala zvýšil na 5:1. Neuběhla ani minuta co se rychnovský „Big Burns“ vrátil z trestné lavice a putoval tam znovu po faulu hákování. Situace se domácímu bijci zdála nafilmovaná a nenechal si svůj názor jen pro sebe. Rozhodčí mu tak trestný účet zvýšili o desetiminutový osobní trest. Toto oslabení Zilvar opět profesorsky zvládl a jako konečnou třešničku na dort přidal půl minuty před koncem šestou branku, kdy se po dlouhé době trefil do černého František Vencl a jeho mocný fanklub na tribuně propukl v jásot. Mužstvo Klofanů ztráta dvou bodů nemusí zas tolik mrzet, vzhledem k jejich velkému náskoku před třetími Balaury, avšak pro rychnovské mají tyto body cenu zlata. Nebo spíše bronzu, který je vytyčeným cílem téhle party, která vstala z popela a hlásí se opět do bojů o medaili.