Bitvu o bronzové medaile vyválčil Zilvar

První medailový zápas ve finálový den představil dva nejmladší týmy soutěže, rychnovský Zilvar a pardubické Balaury. Obě mužstva svým houževnatým závěrem základní části daly najevo, že to jsou právě oni, kdo chtějí získat cenný kov na krk.

Hlavním tahákem tohoto zápasu mělo být hlavně střetnutí dvou nejlepších hráčů ligy, Daniela Teplého a Jindřicha Barabáše. Druhý jmenovaný potvrdil svoji formu a již 30 vteřin po začátku utkání vstřelil za přispění svého bratra Ondřeje úvodní branku zápasu. První dějství tohoto střetnutí bylo po hokejové stránce lahodné pro oko diváka, avšak do zápisu se zapsalo už pouze vyloučení Mikuleckého za faul kolenem, protože nabídnutou přesilovku Zilvar nevyužil. Druhá třetina začala dalším faulem Balaurů, kdy se provinil Bažant a byl oceněn 2 minutami za sekání. Toto oslabení zvládli pardubičtí bez úhony, ale o necelé tři minuty po skončení trestu šli opět do čtyřech díky Demlovi a jeho podražení. Třetí přesilovku v utkání už první formace Zilvaru zvládla lépe. Po vyhraném vhazování Standy Berana  na obránce Víťu Barabáše přidal po jeho asistenci v čase 21:07 Jindřich Barabáš druhou branku. Radost z dvoubrankového vedení netrvala dlouho. Hned po vhazování namazal Ondřej Bažant Lukáši Fibichovi a ten vstřelil snižující branku, která zapůsobila na hosty z Pardubic jako živá voda. Balauři najednou byli všude a Zilvar jejich zběsilé tempo nestíhal. Minuta hrůzy byla završena další brankou Balaurů, kterou umíchal Daniel Teplý a zakončil Vojtěch Oulehla. Ve 23. minutě tak byl stav utkání vyrovnaný 2:2.  Trenér Víťa Kareš si vzal oddechový čas a snažil se svým svěřencům vrátit hlad a „drive“ do utkání. Od té chvíle se hra opět srovnala a oba týmy hrály velice ofenzivní hokej. Do konce třetiny byl ještě vyloučený Honza Švarc za podražení a Balauři tak měli šanci také udeřit v přesilovce. Zilvaři ale zvládli oslabení na jedničku a hlavním strůjcem byl rychnovský brankář Dominik Novotný. Poslední třetina slibovala stejné drama, jelikož o šance nebyla nouze a stav utkání nerozhodný.  Oba týmy vtrhly do posledního dějství s vervou a hned po deseti vteřinách byla hra přerušena a na trestnou lavici putovali Jindra Barabáš a Vojtěch Oulehla za hrubost. Jen co skončila hra čtyři na čtyři, putoval na trestnou lavici další Balaur Vít Kouba, tentokrát za krosček. Rychnovští se snažili všemi způsoby, dokonce trefili i brankovou konstrukci, ale Jakub Třináctý držel svůj tým nad vodou. Poslední třetina se již chýlila ke konci, když minutu a půl před koncem ujela dvojice Zilvarů a v akci dva na jednoho nahrál Jindra Barabáš Petrovi Lukešovi a ten z první pálil přesně nad beton gólmana Třináctého. V tu chvíli všichni hráči v modrém, co byli na ledě, naskákali na hrdinu okamžiku Petra Lukeše a slavili třetí branku utkání. Zápas ale ještě neskončil a s výsledkem se Balauři rozhodně nechtěli smířit. Hned po vhazování odvolali brankáře a usadili se v útočném pásmu s jasným úkolem, vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Jejich obrovskou snahu ještě deset vteřin před koncem zvýšil Ondřej Barabáš, který putoval na trestnou lavici za sekání. Poslední vteřiny zápasu tak Balauři měli obrovský tlak při hře šest na čtyři, ale branku již vstřelit nedokázali. Zilvar doslova vyválčil medaili v poslední třetině a ke zlatu a stříbru, přidal poslední medaili do kompletní série. Fantastický počin lze podtrhnout faktem, že v polovině sezony bylo mužstvo beznadějně poslední v tabulce. Soupeři z Pardubic je také potřeba sportovně smeknout klobouk. Kvalita, rychlost a celkový dojem ze hry obou mužstev, jednoznačně zastínila šedý a z jedné strany odevzdaný zápas o zlato, který následoval po utkání o bronz.