Aleš Matějíček přispěl svým hattrickem k výhře nad chrudimskými Gladiátory

Salaš k úvodnímu zápasu sezony přivítala letošního nováčka soutěže HC Gladiators.  I přes tvrdý odpor hostů se Salaši nakonec podařilo zvítězit.

Dne 6.10. se uskutečnilo utkání mezi Salaší a chrudimskými Gladiátory. Již od začátku se hrál pěkný, svižný hokej a oba týmy si tvořily pěkné šance. Jako první využil svoji šanci nováček Salaše Jan Jehlička, kdy se mu po přihrávce Jana Divíška podařilo poslat svůj tým do vedení. Následovalo vyloučení z týmu hostů, za sekání. Přesilovku se podařilo proměnit 13 vteřin před koncem trestu, kdy Ladislav Srdínko poslal přihrávku do brankoviště, kde se puk nešťastně odrazil od obránce do vlastní branky. 2:0 pro Salaš. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, a po necelých dvaceti vteřinách vsítil puk Jonáš Petr s asistencí Tomáše Meduny.

Druhá třetina začala lépe pro Salaš, když po 23 vteřinách po začátku vstřelil branku Aleš Matějíček za asistence Jana Sodomky. O 8 minut později po krásné přihrávce Jiřího Novotného vstřelil svou druhou branku v zápase Aleš Matějíček. 4:1 pro Salaš.

Ve třetí třetině v čase 38:30 snížil na 4:2 hráč hostů Jiří Trojan s asistencí Jana Stejskala.  Do konce zápasu už však padaly góly pouze z holí domácích, první v čase 43:32 po krásné samostatné akci Michala Sedláčka a druhý v čase 43:55, po asistenci Jiřího Novotného, vstřelil Aleš Matějíček, čímž završil svůj hattrick.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.