Polička vstoupila do nové sezony vítězně

Nažhavení domácích mírně zchladil týmový statistik hned v šatně. Donesl totiž zprávu, že Gladiátoři nastupují v červených dresech. S takovými soupeři má totiž poličský farní celek v poslední době nepříznivou bilanci, srovnatelnou snad jen s modrými, bílými, zelenými a zejména černými.

Černé prognózy se začaly naplňovat hned ve 2. minutě. První střela Gladiátorů nachytala poličského brankaře J. Dalíka ještě na prázdninách a J. Trojan se mohl radovat z první branky zápasu - 0:1. Oba týmy dále tahaly za podobně dlouhý konec provazu a hra se přelévala bez větších šancí z jedné strany na druhou. Stav se neměnil. To se k radosti početné enklávy domácích fanoušků změnilo ve 12. minutě. Na trestnou výpravu z vlastního obranného pásma se vydal J. Vraspír, obránce hostů poslal na zasloužený párek a utěšenou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal na 1:1. Zbavil se tak povinnosti nosit na tréninku posměšný dres s vyšitou nulou, odkazující na počet získaných kanadských bodů v loňské sezoně. Za minutu bylo pro domácí ještě veseleji. P. Schaffer který svou hbitostí vzbuzuje na hřišti dojem, že ovládá tajemství multilokace, vehementně napadal soupeřovu rozehrávku a odměnou mu byla trošku ušmudlaná, ale přesto platná branka - 2:1.

V druhé periodě byli nejvýraznějšími osobnostmi na hrací ploše arbitři z řad poličské hokejové juniorky, nesnesli na ledě pražádné bezpráví a donutili k těm nejlepším výkonům i časoměřiče. Ti se při vkládání trestů na světelnou tabuli pořádně zapotili. Za zmínku stojí dále 24. minuta. Domácí se právě bránili přesilovce hostů, když přídavné spalování zapnul V. Šafář a svůj únik zakončil golfákem do pravého vinglu. Střelou, která v nejlepším slova smyslu nemá v KAHL co dělat, upravil na 3:1.

V poslední třetině se Gladiátoři pochopitelně snažili o korekci výsledku. Ke své škodě ale v 37. minutě, při hře 4 na 4, nechali zahrát svou královskou disciplínu D. Soukala. Ten napřáhl od modré a dělovkou uklidnil domácí čtvrtou brankou - 4:1. Odpověď hostů přišla až příliš pozdě. Po pěkné akci nedali domácímu brankáři šanci L. Zelený a P. Jonáš, druhý jmenovaný upravil skóre na definitivních 4:2. Do konce zápasu zbývalo ale už jen 5 sekund.

Počínání poličských hráčů na ledě často připomíná pohyb bramboračky v hrnci. Protože ale v Gladiátorech tentokrát našli z tohoto hlediska rovnocenného soka, mohli oslavit první vítezství v sezoně. Jedinou kaňkou na zápasu tak zůstalo, že hosté nevyužili vyhlášené pohostinnosti domácích a místo pozápasového posezení museli spěchat domů.