Zahajovací zápas Balaurské sezóny nepřinesl vítěze

Sezóna KAHL 2019 - 2020 je tu a Balaurům se dostalo příležitosti zahájit sezónu zápasem na domácím ledě a rovnou proti mistrovskému celku - Vraníkům ze Slatiňan. Do poslední chvíle visel ve vzduchu velký otazník, s jakým obsazením se Balaurský celek letos ukáže. Z druhé lajny totiž odešel na hostování do Novozélanského Aucklandu Lukáš Fibich a zadák Roman Kvapil s forvardem Davidem Sochůrkem pověsili brusle na hřebík. Nicméně na uvolněné místo v druhé lajně se podařilo Generálnímu manažerovi získat Vojtěcha Kubáče z německého Mnichova. Dále se podařilo získat v draftu pár nových prospektů jako Cyrila Netušila či Filipa Křemeňáka. První uvedený si odbyl svoji KAHL premiéru jiź v zahajovaícm zápase.

Lépe vstoupil do zápasu celek Balarů, kdy se v první minutě ocitl osamocený Kubáč před Slatiňanským Beksou a předvedl svoji mnichovskou kličku, která skončila pukem v síti. Dalšího gólu se fanoušci dočkaly až ke konci první třetiny, kdy Slatiňanský Polášek po nahravće F. Harsy propálil Balaurského gólmana Pavelku.

Druhá třetina byla jiź gólově bohatější. V čase 16: 37 prokličkoval Balaurský kanonýr Teplý útočným pásmem a zakončil gólem. V čase 18:40 odpověděli znovu Vraníci a to prostřednictvím Karlíka. V polovině druhé třetiny se Vráníkům otevřela šance na vedení, kdy byl Balaurský Severýn vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Balauři ale zvládli oslabení na jedničku. V čase 23:36 Vraníci nezvládli při  přesilovce rozehrávku ve svém pásmu a po přihrávce Krištofa propálil Vít Kouba Slatiňanckého gólmana střelou s první. I na toto ale našli Vraníci odpověď a to hned za 12 vteřin. A byl to právě Kulhánek, který dopravil puk za Pavelku. Druhá třetina tedy skončila rovněž nerozhodným stavem 3:3.

Třetí třetinu záhajili lépe Vraníci a po dou rychlých gólech M. Harsy a Pejchy se v čase 36: 40 dostali do vedení. 5:3. Balauři se ale nehodlali vzdát a v čase 40:41 se podařilo opět Teplému po přihrávce O. Tajovského snížit stav na 4:5. V půlce třetí třetiny musel do kabiny odejít Balaurský útočník Krištof, kterému odražený puk způsobil nehezky šrám v obličeji a Balauři tedy museli zvládnout konec zápsu v počtu devíti hráčů. Fanouškovsky atraktivní hokej přinesl další zvrat 8 minut před koncem utkání, kdy byl před zakončením faulován Vít Kouba a rozhodčí odpískal trestní střílení. Příležitost vyrovnat dostal od trenéra zkušený Daniel Teplý, který se nemílil, nájezd využil, a zapsal si tak první hat trick v letošní sezóně. Stav 5:5.

Do konce zápasu se skóre jiź nezměnil a oba celky se tedy rozešli po kvalitním a vyrovnaném zápase zaslouženě s jendím bodem.