První zápas Klofanů skončil fotbalovým výsledkem

Fotbalový výsledek přineslo první letošní utkání Klofanů, kteří si na start sezóny opět pozvali tým BK ŘKF Polička. A zřejmě proto, že tento zápas byl dle rozlosování 1. utkáním 1. kola, byly mu jedničky přisouzeny. Výsledek tedy nemohl znít jinak, než 1:1.

Kdo by se však domníval, že byl k vidění nezáživný hokej, mýlil by se. Utkání se odehrávalo od prvních minut ve strhujícím tempu a přítomní diváci oceňovali rychlost a nasazení na úvod sezóny nebývalé. A tempo vydrželo oběma mužstvům až do samotného závěru.

Jako první se radovali hosté, když Král využil přesilovou hru na začátku druhé třetiny. Domácí celek se ale nesložil. Dál trpělivě předváděl velmi dobrou hru a na začátku třetiny závěrečné slavil vyrovnání. Po skvělém forčekingu v útočném pásmu se ke kotouči dostal Korbel a mazácky uklidil puk za záda hostujícího gólmana.

Nejdůležitější situace však přišla před koncem zápasu. Domácí gólman Kočí požádal realizační tým o výměnu své hokejky. Do hry se tak dostala hůl, kterou si dvojnásobný nejlepší brankář KAHL nechal speciálně vyrobit pro toto utkání. Jaké maličkosti mohou rozhodovat velké zápasy pak s napětím sledovali všichni přítomní, když právě tento speciál zastavil nejnebezpečnější akci Poličky a definitivně zmrazil naděje odvézt si z Chrudimě více, než jeden bod.