Polička poprvé v sezoně nebodovala, doma podlehla Salaši

Dlouholetá bolest domácích, tedy úvody utkání, se ozvala i tentokrát. Zápas ještě pořádně nezačal a hosté už šli do vedení. Hromádkovu střelu domácí gólman O. Slaný jen vyrazil před sebe a P. Zvěřina už věděl, kam uklidit puk - 0:1. Časomíra ukazovala čas 2:25 a diváci byli nevěda právě svědky vítězné branky zápasu. Za další 4 minuty přituhlo pro domácí ještě víc. Všichni tři aktéři zůstali stejní, jen si částečně prohodili role. Asistenci si připsal P. Zvěřina, branku M. Hromádko, v roli rybáře znovu exceloval O. Slaný - 0:2.

Variaci na téma pohádek o Rákosníčkovi si připravila druhá třetina. Mlha, která by se dala krájet se snesla nad led, který si kvalitou nezadal s tím na rybníčku Brčálníku. Domácí honba za vyrovnáním tak měla vskutku efektní kulisu, kterou ocenili zejména diváci. Snaha ředkve však pravidelně troskotala na hostující obraně, respektive na vynikajícím brankáři hostů Jiřímu Hladkém. Až do 29. minuty držel akcie domácích O. Slaný, který se podobně jako jeho protějšek zaskvěl několika povedenými zákroky. V inkriminovanou minutu ale neutěsnil všechny škvírky u své levé tyče a musel kapitulovat z hole R. Šrámka - 0:3.

Zápis o utkání nabízí v kolonce posledního dějství samá bílá místa. To ale neznamená, že by se na ledové ploše nic nedělo. Domácí se prezentovali urputnou snahou o dosažení branky naděje. Hosté byli při opačné snaze podobně urputní, navíc nabídli i trochu toho hokejového umu. Branku již diváci neviděli a poličský farní celek tak poprvé v nové sezoně nebodoval. Naopak hosté si odvezli zasloužené vítězství.

Čtvrté dějství se odehrálo na poličské faře pod dozorem papeže Františka, který velmi potěšen, shlížel z obrazu na zdi a radoval se z přátelské atmosféry mezi hokejovými soky. Domácí chválili hosty za lekci z hokeje, hosté chválili domácí za poličské pivo a horké párky.