Tuhý boj se nekonal, Zilvar nad Balaury s přehledem zvítězil

Po minulém propadáku v podobě vysoké prohry s Pikslou, domácí nešli do druhého utkání s dalším pardubickým soupeřem v roli favorita. Těsně před zápasem, ale svitla pro Zilvar naděje, jelikož hosté nepřijeli ve velkém počtu a bez svých největších hvězd, kteří povětšinou tvoří hru.

První třetina začala v ostrém tempu a v ofenzivní smršti směrem ke Špačkově bráně, který hájil svatyni Balaurů. I přes několik prvotních šancí, které hostující brankář pochytal, se v deváté minutě měnilo poprvé skóre. V čase 8:03 poprvé červené světlo rozsvítil Jindra Barabáš po asistenci Petra Dohnálka. O minutu později přidal rychnovský "Ovečkin" další branku, tentokrát po přesném pasu od bratra Vojtěcha. V první třetině se změnilo skóre ještě jednou, kdy v čase 12:08 zvýšil na 3:0 Lukáš Holeček po asistenci Jana Švarce.

Druhá třetina pokračovala v krasojízdě domácích. Po úvodním tlaku se po dvou minutách předvedla již zavedená souhra bratří Barabášů, kdy Ondra našel mladšího Jindru a ten nekompromisně zavěsil na 4:0 a zkompletoval svůj hatrick. Na ledě se dokonce objevily týmové kšiltovky, jako je zvykem v o něco málo prestižnější NHL.  V čase 21:04 se přepisovala historie. Po více než třiceti odehraných zápasech se premiérově trefil střelou příklepem Petr Dohnálek a to po nesobecké přihrávce od koho jiného než Jindry Barabáše. Z reproduktorů na stadionu se v tu chvíli mohla linout melodie "Né pětku né". Pátá branka již sebrala poslední uzlíček nervů hostujícímu trenérovi, který svým svěřencům značně vyčinil. Zřejmě to pardubičtí potřebovali, protože se jejich hra opět zvedla a dvěma slepenými brankami v čase 23:33 a 24:40 snížil Kouba na 5:2.

Do posledního dějství vstupovali domácí s průběžným náskokem, který nebylo v žádném případě povoleno pustit. Zodpovědným nástupem do tempa přišel hned zkraje další zářez na pažbu Jindry Barabáše s číslem čtyři. Asistoval mu tentokrát opět Péťa Dohnálek a všech třicet diváků na stadionu bylo jako u vytržení. Převážná část i poslední třetiny se odehrávala převážně v obranném pásmu Balaurů. I vzhledem k několika neproměněným šancím byla otázka času, kdy padne další branka. To se stalo v čase 36:28 kdy po skvělé nahrávce ofenzivního beka Kuby Pomikálka skóroval Ondra Barabáš. Nebyl to Kubův poslední bod v zápase jelikož v čase 41:39 vybídl k další akci která skončila brankou nezastavitelného Jindru. Ten si zaokrouhlil počet branek na pět a k tomu jednu asistenci. V čase 43:46 ještě kosmeticky upravil skóre pardubický Ondřej Bažant a po 45 minutách zápasu se tak oba celky rozešly za stavu 8:3 pro Zilvar.

I přes opět fenomenální výkon domácího Jindřicha, byl zvolen direktoriátem zápasem 1. hvězdou utkání Péťa Dohnálek. A stadion nejen jemu, ale i celému domácímu týmu ze srdce zatleskal. Na závěr je také potřeba smeknout před soupeřem, který i vzhledem k celému zápasu kdy byl pod tlakem, se nedopustil žádného zákeřného faulu či nesportovního chování. Což jindy v sestavě se svými hvězdami, nebývá zvykem.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.