V Hlinsku diváci vítěze neviděli

V sobotním odpoledni se na hlineckém zimním stadionu uskutečnilo mistrovské utkání odvěkých rivalů hradecké Salaše a chrudimských Klofanů. A dokonce si na toto derby našli cestu jak diváci domácích i hostů.

Utkání začalo opatrně s postupnými šancemi na obou stranách, do vedení šli ale hostující Klofani díky gólu Svačinky po asistenci Korbela. Salaš však hned po buly zavezla puk do útočné třetiny a hned vyrovnala zásluhou Srdínka, kterému nahrával Pitor. A to nebylo zdaleka vše v první třetině. Salaš se rozjela a zanedlouho Jirka Novotný poslal domácí do vedení. Ale ještě do konce první třetiny vyrovnal Pavel Vitáček po asistenci Kulhavého. Takže první třetina byla nerozhodně.

Ve druhé třetině měla opticky převahu Salaš, ale udeřilo na druhé straně. Hned po vyhraném buly Pavlem Vitáčkem se v útočném pásmu dostal ke střele z první Jan Vitáček a vymetl všechny pavouky z branky domácích. Lépe to totiž ani trefit nešlo - puk vymetl horní růžek branky a přitom si krásně zazvonil jak o tyčku, tak i o břevno. Domácí nic nevzdávali a zaslouženě ještě do konce druhé třetiny vyrovnali díky gólu Zvěřiny. Takže i do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina přinesla útočný hokej na obou stranách, takže se i dostavily nějaké brejky. Jeden parádně zastavil lapačkou domácí brankář a dostalo se mu pochvaly od diváků. Jenže bylo buly… A pamatujete, jak to bylo ve druhé třetině… Tak tentokrát to bylo podobně... Pavel Vitáček vyhrál buly a Jan Vitáček opět zavěsil, tentokrát střelou k tyči po zemi. A zase bylo na Salaši, co předvede. No a pomohlo ji i dvojnásobné vyloučení hostů, kde za katr šli hned dva borci najednou. Salaš tedy měla výhodu přesilové hry 5:3. Zavřela hosty v jejich obranném pásmu, ale dlouho se nemohla prosadit. Až pak si ve středním pásmu převzal puk Jirka Novotný a přesnou střelou možná i trochu překvapil hostujícího brankáře a k velké radosti domácích vyrovnal na 4:4. Domácí cítili, že by mohli urvat všechny body, ale ani přes tlak v poslední minutě již gól nepadl.

Takže po zásluze se borci rozešli nerozhodně. A vše se v přátelské atmosféře a s pivečkem Rychtář probralo na místní faře.