Piksla porazila Klofany a drží se v čele tabulky

Místo tradičního tréninku patřil čtvrteční chrudimský večer tentokrát mistrovskému zápasu. Sestavy obou celků se ovšem od těch čtvrtečních podstatně lišily. Vždyť obě mužstva do utkání poslala to nejlepší, co měla aktuálně k dispozici.

Ačkoliv k vidění nebyl hokej nahoru dolů, bylo se rozhodně na co dívat a obě mužstva se střídala v aktivitě. Ke smůle domácího mužstva udeřil soupeř vždy, když už se zdálo, že jsou Klofani na koni. První ránu zajistil v přesilovce Blažek, ve druhé třetině pak navýšil vedení Skořepa.

Nejhezčí pasáž utkání přišla po Korbelově kontaktní brance, kdy se začal lámat chléb celého zápasu a vyrovnání domácích viselo na vlásku. Piksla však ukázala, že se však může  bez obav opírat nejen o kvality svého brankáře Kučery, ale také o umění dokázat v pravý čas zahrát to, co jí přinese kýžený efekt. Ve 38. minutě tak utnula snahu Klofanů o zvrat zápasu a zajistila si Sádlíkovou brankou vítězství 3:1.