Body z Pardubic putovaly na Vysočinu

Tak už je to jasné, ten rukopis je nezaměnitelný. GM a trenér Piksly Luboš Sedlák se rozhodl načerpat extraligové zkušenosti. Nejsem si však úplně jistý, jestli bylo výhodné šetřit na dopravě a inspirovat se doma v Pardubicích. Poslední tři utkání, která HC Piksla odehrála, jako by byla podle stejných notiček, které tak dobře známe v podání Dynama:

1. V první třetině si nechat vstřelit 2-3 góly.

2. Během druhé části hry vyrovnat nebo se alespoň dostat na kontakt jednoho gólu.

3. V samém závěru utkání přenechat body soupeři.

Modelovým příkladem byl zápas Piksly s ŘKF Polička.

První třetina patřila jasně hostům i když na první gól se čekalo až do desáté minuty. Po přihrávce od Jana Brůžka skóroval Tomáš Lorenc.

V zápětí se střelec provinil podražením a modro-žlutí se museli bránit, nutno říci, že byli v této činnosti úspěšní...

Druhá branka padla po teči Petra Schaffera, který šikovně usměrnil střelu Vaška Šafáře a posunul tak skore na 0:2, což platilo i po skončení první třetiny.

Po přestávce převzali iniciativu domácí a vrhli se do dobývání branky kterou hájil Ondřej Slaný. Zdálo se, že tuto snahu přinejmenším zpomalí

Blažek, který se provinil podražením soupeře. Stal se však pravý opak. V oslabení ujel Dan Línek a snížil na 1:2.

V prostřední třetině již žádný další gól nepadl, ten přišel ve čtvrté minutě závěrečné části. Střelcem byl opět Dan Línek po přihrávce od Zdeňka Blažka. 2:2.

Když už vše směřovalo k dělbě bodů, vyrobili domácí hrubku, kterou potrestal Jan Brůžek. Do konce zápasu zbývalo dvacet jedna vteřin. 2:3.

Vyzývám tímto příznivce HC Piksla k veřejné sbírce. Musíme se složit na lístek na vlak pro GM alespoň do Hradce, ale nejlépe až do Liberce, aby čerpal zkušenosti tam, chceme-li v play off pomýšlet na postup...