Balauři udělali v Poličcce první krok do semifinále

Podobně jako před týdnem v Pardubicích začal nadějně pro ředkev i tento zápas. Již ve třetí minutě ukázal Honza Brůžek, že odehrát dva mistrovské zápasy během tří hodin mu nedělá problém a poté co rozdával radost v dresu Pusté Rybné, potěšil i jediného poličského, farního, skalního fanouška v hledišti - 0:1. Poličští dobře věděli ze kterých holí soupeřů hrozí nejvetší nebezpečí, přesto nakonec jedna z nich zavěsila. Po přihrávce D. Dymáka dokázal ještě před první sirénou srovnat na 1:1 J. Kvapil.

Na začátku druhé periody se rozhodli vystrčit růžky také arbitři. V jinak férově hraném utkání si přecejen našli prohřešek. J. Mikulecký si neuvědomil, že v neděli se nehákuje a domácí si zahráli první přesilovku. Zasvěcení dobře ví, že pokud se při početní výhodě ředkve skóre nemění, je to uspokojivý výsledek. Tak tomu bylo i tentokrát. Po polovině zápasu se ale už měnilo, to když všem domácím ukázal záda opět J. Kvapil – 1:2. Pro domácí mohlo být ještě hůř ve 28. minutě, k časoměřičům se vydal zchladit T. Lorenc. Přišla ale velká chvíle poličského kapitána D. Šafáře. Ten se nespokojil s vyvezením puku z obranného pásma do bezpečí, ale rozhodl se rovnou prověřit hostujícího gólmana od modré čáry. K překvapení všech zúčastněných bylo vyrovnáno - 2:2.

Jak plynul čas poslední třetiny, začalo být patrné, že stávající výsledek je pro oba soupeře do odvety přijatelný. Když domácí přečkali i druhou přesilovku hostů, vypadalo to na dělbu bodů. Pohroma pro domácí ale přišla necelých 5 minut před koncem. V. Deml vyhrál buly na P. Netušila, který nepříliš prudkou střelu dokázal schovat za clonící hráče a puk se objevil až za zády O. Slaného 2:3. Ředkev poté vystupňovala tlak a při powerplay sahala po vyrovnání. Všechny pokus ale lapil výborný P. Špaček.

Balauři tak udělali první krok k postupu do semifinále. Poličští mohou upínat svoji naději ke třetímu vzájemnému střetnutí ve třech týdnech v neděli 9.2. na pardubickém ledě.