Zápas byl vyrovnanější, než napovídá konečné skóre

Poslední dvojice čtvrfinalistů rozehrála svůj zápas v neděli 16.2. v podvečer. V malé hale pardubické hokejové arény přivítala Piksla hradeckou Salaš.
   Domácí trenérské duo Sedlák & Sedlák učinilo pro play-off
několik změn v sestavě. V prvé řadě nechalo sedět (či postávat) na střídačce samo sebe.
   Další zásahy si vyžádala epidemie, kvůli které museli býti uzavřeni do karantény Dan Línek, David Macků a Marek Sádlík, všichni stiženi horečkami.
   Na opak se do sestavy vrátil sešroubovaný Jakub Kostelecký.
   I mužstvo Saleše se potýkalo s marodkou, a do hry vyslalo dvě kompletní pětice.

Utkání začalo ve svižném tempu a utoky se střídaly na obě strany. Prvního gólu se nemnoho diváků dočkalo v sedmé minutě. Daleko nejmladší hráč Piksly,  Adam Rob, vystřelil z takřka nulového úhlu a puk si našel cestu za záda Jirky Hladkého v bráně Salaše. 1:0. Tímto byl uzavřen gólový účet první třetiny.

Úvod do druhé části hry vyšel lépe domácím. V 18. minutě přihrál Miloš Krátký Zbyňkovi Robovi a ten navýšil skóre na 2:0. O šest minut později

směřoval Adam Rob prudkou přihrávku napříč brankovištěm  a od brusle obránce se puk odrazil do sítě. 3:0.

Radost domácích však trvala pouhých 18 vteřin. Martin Trenz narýsoval od zadního mantinelu přesnou přihrávku na Honzu Sodomku,  ten si sjel z mezikruží a přesnou střelou rozvlnil síť za jinak jistě chytajícím Romanem Vítkem. 3:1.

Když už se zdálo, že tímto výsledkem skončí druhá třetina, vystřelil na bránu Honza Žatkuliak. Poskakující puk však trefil prazvláštním způsobem. Za takový oblouček by se nemusel stydět ani Karel Poborský... Puk zaplachtil do sítě v čase 29:59. 4:1.

Na začátku třetí třetiny si rozhodčí povolali oba kapitány a upozornil je na fakt,  že budou přísněji posuzovat sekání do hokejky soupeře.

O tom, že to myslí vážně, se během několika úvodních minut přesvědčili

Honza Sodomka, Boby Šena a Marcel Bastl...

Hosté sice prohrávali o tři branky, ale rozhodně nemínili vyklidit pole a tlačili se do útoku. Obrana domácích však odolávala a Roman Vítek musel předvést mnoho ze svého brankářského umění.

Zlom přišel v 38. a 39. minutě, kdy skórovali postupně Jakub Kostelecký a Zbyněk Rob a Piksla odskočila na rozdíl pěti branek. 6:1.

Gólový účet zápasu uzavřel v poslední minutě opět Kostelecký. 7:1.

Piksla získala v boji o semifinále dobrou výchozí pozici, ale teprve v neděli 23.2. v Hradci Králové bude jasné, kdo se bude radovat z postupu.Zápas začíná ve 13:15 na hradeckém zimním stadionu. Máte-li rádi dobrý hokej, přijďte se podívat.