Klofani bojovali, ale Zilvar si pohlídal i druhý zápas a je v semifinále

Očekávání před druhým vzájemným utkáním byla veliká a mnoho rychnovských hráčů nemohlo dospat neděle. Odveta hraná v podhůří Orlických hor byl ze začátku plná překvapení. Prvním bylo, že na společném posezení před zápasem, seděli jen hráči Zilvaru. Jejich soupeři z Chrudimi se zřejmě obávali, že podlehnou odvetnému vábení prohýbajících se pekáčů na stolech a jejich snaha o zvrat na ledě by byla ta tam. Druhé překvapení přišlo hned po úvodním hvizdu. Klofani nastoupili na rychnovský led s takovým „drivem“  a chutí převzít otěže již od samého začátku, že to chvíli vypadalo jako na Matějské v Praze a celý mančaft Zilvaru si koupil lístky na ten největší kolotoč na pouti. Výsledkem tohoto spanilého začátku hostů bylo skóre 2:0 již po třech minutách. Nejprve se po zmatcích obrany v čase 1:44 trefil  Lukáš Schlinger a po něm v čase 3:08 Tomáš Jehlička, kterému na střelu z poza obránce nahrál Pavel Vitáček.  Po takovéto ledové sprše, kterou Rychnov  evidentně potřeboval se hra začala vyrovnávat.  Najednou se do šancí začali více a více tlačit domácí, ale Richard Kočí v brance hostů se mohl přetrhnout, aby všechny puky končily mimo jeho svatyni. Tu a tam se z ničeho nic vynořila i šance Klofanů, ale další branka přišla přece jen z holí Zilvaru. Minutu a půl před koncem první třetiny se v čase 13:38 trefil nejmladší z Barabášovic jedenáctky Vítek a skóre už vypadalo pro domácí přece jen o něco veseleji.

Druhá třetina pokračovala v soustavném tlaku domácích. Kočí několikrát zlikvidoval jasné šance ale až do 20. minuty držel stále skóre neměnné. Právě v čase 19:40 přišla možná nejdůležitější a postupová branka domácího celku. Po nápřahu rychnovského „Big Burnse“ Martina Novotného a následném vysokém padáčku se rozsvítilo červené světlo za chrudimskou brankou po druhé. Stav 2:2 v  tu chvíli posouval do semifinále Zilvar. Tento gól jako by setřásl poslední zbytky svazujícího stresu a odpovědnosti z důležitého zápasu ze zbytku týmu.  Několik dalších minut se hrálo sice bez branek, ale na oko skvělý hokej nahoru dolů. Do konce druhé třetiny se už však radovali jen domácí. V čase 28:10 se po „pasu“ Martina Novotného trefil dělovkou z mezikruží František Vencl a o minutu později přidal další zápis ofenzivní bek Kuba Pomikálek. Skóre po druhé třetině tedy ukazovalo stav 4:2 pro domácí a na led vyjela rolba.

Před Klofany stál těžký úkol. Aby měli šanci poslat zápas do prodloužení 3 na 3, museli dát během poslední třetiny tři branky a to byla vzhledem k herní pohodě do které se dostal Zilvar v průběhu zápasu velice nelehká mise. Že ale všem chrudimským hráčům bije nikdy nevzdávající se  pověstné klofanské srdce, bylo vidět hned po vhození buly.  Na mladší soupeře nastoupili v silném tlaku, podobnému ze začátku zápasu. Tentokrát však všechny šance zlikvidovala již pozornější Zilvarská obrana, nebo Dostálek v bráně.  Ani jediná šance z mnoha neskončila alespoň snižující brankou, která by ještě mohla zvrátit stav celé série.  Poslední velkou šanci dostali Klofani v 38. minutě, kdy si šel odpykat bránění ve hře domácí kapitán Vojta Barabáš. Z pohledu hostů se však místo scénáře kdy padne přesilovkový gól,stala situace přesně opačná. Z propadnutí obrany na modré a následného úniku bratrů Ondry a Jindry zvýšil na konečných 5:2 druhý jmenovaný. Symbolicky tak završil konečné skóre nejproduktivnější hráč celé ligy. Až na další vyloučení domácích, se již v zápase nestalo nic,co by změnilo jeho zápis a výsledek. Po velmi prestižní a zároveň férové sérii tak do semifinále postoupil rychnovský Zilvar. Pro Klofany po třech finále za sebou, letos  sezóna předčasně končí.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.