Druhý zápas čtvrtfinále VRA – GLA

První zápas skončil vítězstvím Vraníků, proto jestli nechtěli Gladiátoři skončit svou premiérovou sezónu ve čtvrtfinále, museli vzít iniciativu do svých rukou. A to na začátku utkání naplnili beze zbytku. Gólman Slatiňan Beksa ještě nestačil upravit led ve svém brankovišti a už po vyhraném prvním buly Jonášem lovil po 11ti vteřinách puk z branky. Mezi nohy ho, ale možná i sebe, překvapil Sotona, 0:1. Domácí si vyměnili místa přihlížejících a už to bylo 0:2. Za dalších 18 sekund prostřelil, po vybojovaném puku Kočím, gólmana Vraníků tentokrát Stejskal. A aby toho pro domácí nebylo málo, tak v čase 1:48 zvyšoval již na 0:3 znovu agilní Sotona. Gladiátoři vykročili ke splnění cíle opravdu skvěle. Po této ledové sprše si Vraníci konečně uvědomili, že hrají zápas. Nicméně nic z jejich strany nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít k obratu. Na konci první třetiny Teplý tečí Opavského rány od modré jen snižoval na 1:3.

Začátek druhé třetiny patřil znovu Gladiátorům. Na začátku 18. minuty zvyšoval z nahrávky Bohatého Trojan na 1:4. Prostředek utkání se nakonec ukázal jako zlomový okamžik. Vraníci sice neskórovali, ale Beksa eliminoval další výpady Gladiátorů. Konec třetiny patřil znovu slatiňanským, respektive hráči utkání Pytlíkovi. Nejprve po nahrávce Opavského snížil ve 29. minutě na 2:4 a minutu na to po doražení pokusu Pejchy na 3:4.

A v rozmezí další minuty vyrovnal na začátku třetí třetiny po Pejchově vyhraném buly ranou od modré Bohuněk, 31. minuta 4:4. Vraníci vstali doslova z mrtvých. Vyrovnaný stav by posunul dále domácí, proto museli chrudimští přitlačit. Nicméně se neubránili chybám a tak na konci 38. minuty zvyšoval při oslabení na 5:4, z pohledu domácích Slatiňan, Kulhánek, po dobré práci Poláška. Gladiátoři šli při vyloučení Opavského do hry bez gólmana v poměru sil 6 ku 4. Ale vteřinu před koncem zkompletoval hattrick výborně hrající novic v dresu Slatiňan Pytlík. Po vyhození Pejchy se zmocnil puku a svůj úprk zakončil střelou do prázdné branky. Postupují Slatiňany. Znovu velmi slušný počet diváků odcházel, kroutíce hlavou, co se dá při hokeji zažít nebo spíše zahodit.