Postup do finále slaví Slatiňany

První zápas této série dopadl lépe pro Vraníky. Před třemi lety k druhému zápasu semifinále nastupovali též s výhodou jednoho vyhraného zápasu, ale posílená Piksla tehdy postoupila po samostatných nájezdech. Stejný scénář se mohl tedy opakovat. Piksla dorazila do Chrudimi téměř „v plné palbě“, chyběl pouze rozdílový hráč posledního vzájemného semifinále Kostelecký.

Domácí začali před tradiční početnou skupinou fanoušků šťastněji. Ve druhé minutě zasunul puk pod Vítkem do brány uzdravený Novák po pokusu též uzdraveného Jochce; 1:0. Šance se střídaly na obou stranách a gólmani se činili. Piksla srovnala na 1:1 v 15. minutě. Přesněji 1,8 vteřiny před sirénou zachytil vyhozený puk Línek, posunul na Roba a ten od modré nahodil na Beksu. Puk se otřel o obránce a bylo srovnáno.

Druhá třetina nabídla pohledný hokej, nicméně bez gólového koření. Pardubická svatyně sice zazněla kovově po břevnu a tyči, ale Vítek ji měl postavenou dobře.

Rozhodnout mělo tedy závěrečné dějství. Ve 33. minutě ujížděl při přesilové hře na Vítka Pytlík. Jeho pokus gólman zlikvidoval. Odražený puk po té zarazil pod víko Pejcha; 2:1. Piksla naopak udeřila po necelých čtyřech minutách. Kostkovu střelu Beksa vyrazil a tísněný Rob se prosadil podruhé; 37. minuta 2:2. I když do konce zápasu zbývalo ještě spousta času, tak hostům se už skórovat nepodařilo. Ani při přesilové hře minutu a půl před koncem, která byla znásobena odvoláním brankaře. Remíza posunula do finále Vraníky.

Početná divácká kulisa tak zatleskala šťastnějšímu z obou mužstev.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.