Rychnovskou přestřelku vyhrál domácí Zilvar

Poslední utkání před nucenou koronavirovou pauzou bylo naplánováno na 4. října v Rychnově nad Kněžnou. Domácí Zilvar, který si už připsal v letošní sezóně dva skalpy soupeřů, tentokrát přivítal nováčka Primaveru Pardubice, které čekal úplně první zápas v KAHL. Již před týdnem sice Zilvar pokřtil devíti brankami další debutující družstvo Angels, ale že by rychnovští chtěli už předem nový celek podcenit, rozhodně nehrozilo a do zápasu šli spíše s velikým otazníkem, co od nového soupeře čekat.

Po úvodním vhazování, to však opravdu byli domácí, kdo začínal udávat tempo hry. Jednotlivé tři formace se točili s železnou pravidelností a soupeře několikrát uzavřeli ve vlastním pásmu. První odměnou v zápise tomu byla branka bez asistence v čase 3:14, o kterou se postaral rychnovský McDavid Jindra Barabáš. Po stále vydatném tempu však následovala pasáž bez další změny skóre. To se změnilo ve 12. minutě, kdy po vyhraném vhazování Lukáše Holečka našel puk ofenzivního beka Kubu Pomikálka a ten výstavní dělovkou do šibenice zvýšil na 2:0. Tato branka jistě bude zařazena do „highlights“ sezóny.  O dvě minuty později se skóre v první třetině měnilo naposledy a to opět zásluhou Jindry Barabáše, kterému tentokrát nahrál bratr Vojta z defenzivní řady.

Druhou třetinu se měnilo skóre až po polovině času, kdy Jindra dokonal svůj hattrick a nahrával mu pro změnu bratr Ondra Barabáš. Ne dlouho po té přišla kuriózní situace, kdy v úniku před bránou upadl Lukáš Holeček tak nešťastně, že narazil bruslí o konstrukci brány a jeho nůž na brusli praskl. Situace měla dohru ještě u rozhodčích, kteří signalizovali podražení a nařídili trestné střílení. Sám Lukáš ale přijel sám za rozhodčími a gentlemanským gestem jim oznámil, že upadl zcela sám. Rozhodčí po té nájezd odvolali a toto Holečkovo gesto mělo velmi hlasitý potlesk jak z řad diváků tak i týmu soupeře.  Ovšem osud tomu tak chtěl a o několik minut později se po krásném pasu oslavence Františka Vencla přece jen Lukáš Holeček trefil a zvýšil skóre na 5:0. O necelé dvě minuty později odpověděl poprvé soupeř, kdy se v čase 25:31 trefil Martin Tláskal po asistenci Martina Hajšínka. O minutu a půl později se o další kanadský bod opět přihlásil Jindra Barabáš. Ten vyslal asistencí do úniku dva na nikoho svého bratra Ondru a do poslední chvíle čekal, jestli mu nahrávku nevrátí, ten ale rychlou střelou zápěstím namířil k levé tyči a přidal šestou branku utkání. Zilvar ve druhé třetině hrál opravdu dominantně a s chutí. Další brankou to potvrdila první lajna, kdy Lukáš Holeček tentokrát nahrál Janu Švarcovi a ten přidal sedmou čárku na konto domácích. Poslední slovo druhého dějství ale patřilo hostům. Ti ještě šest vteřin před sirénou snížili na 7:2 zásluhou Petra Makrlíka.

Třetí třetinu si představovali domácí, že nějakým způsobem dohrají a po té se v poklidu rozejdou. Avšak nebylo kdy lepšího srovnání s pořekadlem „Usnout na vavřínech“ než v tuto chvíli. Už začátek posledního dějství naznačil, že pardubická Primavera rozhodně nic nevzdává a chce dohrát utkání alespoň s dobrým dojmem ze hry. Avšak od 33. minuty začalo pro Zilvar osm minut hrůzy. Vlastními chybami, ospalým tempem, nedůsledností dali soupeři několik šancí a on je do jedné využil. Tedy postupně. 33. minutu dává branku na 7:3 Jiří Pešek, nahrává mu Martin Tláskal. Ve 34. minutě přidává čtvrtou branku Matěj Procházka po asistenci Petra Makrlíka. Ve 39. minutě snižuje skóre na 7:5 Josef Jankovský po nahrávce Petra Makrlíka. O šest vteřin později dává na 7:6 samotný Martin Tláskal. O další dvě minuty později šokuje celou rychnovskou halu po sedmé Jan Bleha a je srovnáno. To už působilo opravdu jako siréna ve všech hlavách domácích hráčů. Kouč Kareš stáhl hru na dvě pětky, které zařadili vyšší rychlostní stupeň a postupným vařením soupeře se hra začala opět strhávat na stranu Zilvaru. Vyvrcholením tohoto tlaku i celého zápasu byla vítězná branka minutu a půl před koncem utkání, kterou nedal nikdo jiný než hokejový spasitel rychnovských Jindra Barabáš. Poslední vteřiny utkání se odehrály převážně již ve středním pásmu a s pukem na hokejkách domácího celku. Tento zápas ukázal, že utkání končí opravdu až poslední sirénou a je třeba přiznat, že nové družstvo z Pardubic i přes prvotní špatný vstup do utkání, ukázalo ohromnou sílu a jistě o něm letos ještě hodně uslyšíme.  Rychnovský Zilvar má po třech utkáních plný počet bodů a nyní ho čeká nucená minimálně 14 denní pauza, kdy se nebude moci vůbec podívat na led.