V El Clássico těsně zvítězila Piksla nad Klofany

Na zimním stadionu v Pardubicích, v den svátku sv. Václava, zkřížili své hokejky dva odvěcí rivalové, HC Piksla Pardubice a HC Klofani Chrudim.  V minulém covidovém ročníku neodehrála domácí Piksla ani jedno soutěžní utkání a Klofani se střetli pouze v Rychnově se Zilvarem. Není tedy divu, že se hráči obou týmů na první letošní "ostré" střetnutí těšili.

Utkání začalo ve svižném tempu a na vrch měli z počátku domácí. Několik slibnýchn šancí bylo toho důkazem, všechny však zmařil s přehledem chytající Renda Němeček.

V osmé minutě byl za podražení vyloučen hostující Lukáš Pavlík a Piksla trestala. Po dlouhém obléhání klofanské brány vsítil první gól utkání nový domácí kapitán Dan Línek, po přihrávce Zdeňka Blažka. Čas 8:52 - 1:0.

Radost domácích netrvala ani celou minutu. Karel Korbel vybídl přihrávkou na kruh obavaného klofanského ostrostřelce Pavla Vitáčka, jeho střeu domácí brankář pouze ztlumil a puk si našel odrazem od tyčky cestu do branky. Čas 9:36 - 1:1.

O dvě minuty později si pardubičtí vzali vedení zpět. Tentokrát úřadovala druhá domácí pětka. Nejstarší muž na hřišti a možná i v celé soutěži, Miloš Krátký pohotovou střelou zápěstím rozvlnil brankovou síťku za Němečkem. Přihrával David Macků. Čas 11:27 - 2:1.

Do konce první třetiny se skóre již nezmněnilo, přestože se na tretné lavici prostřídali hostující Pavel Vitáček a domácí Hynek Skořepa.

Úvod druhého dějství patřil hráčům v červeném, lépe bruslili a udržovali si mírnou převahu a nechali vyniknout domácímu brankáři Romanu Vítkovi, recept na jeho překonání, však nenašli.

V 19. minutě byl vyloučen hostující obránce Dan Slezák, jeho spoluhráči však změnu skóre nepřipustili. Sotva se hříšník vrátil do hry, usedl na trestnou lavici jeho bratr Lubor a na druhé straně Daniel Linek, oba za hrubost. Stav 2:1 zářil na světelné tabuli i po druhé periodě.

Na začátku závěrečné třetiny měli mírnou převahu domácí hráči v bílých dresech, nedokázali však tuto převahu zúročit gólově. S blížícím se koncem utkání přebírali iniciativu na své hokejky hosté s urputnou snahou srovnat skóre.

V 39. minutě byl potrestán Daniel Línek dvouminutovým trestem za podražení a o dvacet vteřin později k němu přisedl za totéž provinění Michal Deml. Ideální šance pro Klofany na vyrovnání. A aby toho nebylo málo, po minutě, při snaze vyhodit kotouč z pásma, přehodil Martin Štěpánek i plexisklo a rozhodčí to ocenili dalším trestem. O několik vteřin později hostujicí Petr Tamchyna podrazil soupeře a tím přeci jenom zmírnil převahu svého týmu. V závěrečné minutě vyzkoušeli chrudimští i power-play, Piksla však své hubené vítězství uhájila.