Šance na reparát

Nedělní den nabídl duel mezi hradeckým a rychnovským mužstvem. Obě tato mužstva se střetla již v minulé sezóně. Tehdy domácí hradecký celek padl 1:9.

Již před vstupem na led šlo cítit, že půjde o velmi rychlý a těžký zápas. Hradečtí přes rozsáhlou marodku nechtěli zápas vypustit a chtěli bojovat. Nejprve to vypadalo, že zápas odehrají v 8 lidech, pak ale v průběhu 2. Třetiny přicestoval až z dalekého Vsetína Karel Vraj, útočník domácích.

V první periodě otevřel skóre Lukáš HOLEČEK, když po minutě dorazil střelu za záda domácího gólmana Varhaníka. Rychnovští tak řekli pomyslné „Ahoj, tak jsme tady!“. Dále se prosadil 2x KAFUNĚK a 1x VENCL. Hra domácích si ale postupně sedala.

S hvizdem, oznamujícím druhé dějství, se oba týmy, odpočaté po přestávce, snažili nevytvořit chybu, kterou by mohl soupeř využít. S přibývajícími minutami se dostávala hra do tempa. S několika samostatnými úniky si bezchybně poradil gólman v modrobílém dresu Novotný. Na druhé straně se blýskl několika ukázkovými zákroky Ivoš Varhaník. Týmy šlapali, každý hrál srdcem.

Poslední perioda tempem a nasazením navazovala na tu předchozí. Blokování střel, odebírání kotoučů, samostatné úniky… Avšak tři střeli si síť domácích našly. Nejprve ta DOHNÁLKOVA, potom svůj hattrick zkompletoval KAFUNĚK a svůj druhý gól přisadil HOLEČEK. Až do konce se ani teď žádná strana nedočkala vyloučení. 10. 10. se tak v ČPP areně v Hradci Králové odehrál slušný zápas bez vyloučení, ve vysokém tempu a ve velmi přátelské atmosféře. Soupeři děkujeme, sláva vítězi, ale dnes opravdu velká čest poraženým.

Velké díky patří také fanouškům Andělů (především z řad rodinných příslušníků) a také Zilvaru, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Před lidmi, kteří hru sledují, bubnují a zápas prožívají, se hned hraje lépe.