V sobotu 13.11.2021 Pardubice - Chrudim 2:0 na zápasy

V sobotu 13.11.2021 hostila malá hala pardubického zimního stadionu hned dva zápasy KAHL po sobě. V obou případech přijeli hosté z Chrudimi. V prvním utkání přehrála Primavera překvapivě Klofany 4:2, v druhém hostila Piksla Gladiátory.

Úvod zápasu Piksly s Gladiátory vyšel lépe domácím. Po devadesáti vteřinách hry otevřel gólový účet utkání David Macků po přihrávce od Dana Línka. 1:0.

V osmé minutě to bylo již 2:0, to když po přihrávce od Luboše Sedláka skóroval Vlasta Kostka.

Gladiátoři odpověděli v desáté minutě brankou Ladislava Zezuláka, kterému přihrával Roman Sotona. 2:1.

Poslední slovo v první třetině měl Dan Línek, půl minuty před koncem, po přihrávce od Vlasty Kostky, navýšil skóre na 3:1.

V osmé minutě druhé třetiny se projevil jako Gladiátor Petr Jonáš, použil hokejku jako meč, či sekeru a odměnou mu byly dvě minuty na trestné lavici. Vydržel tam však pouze čtyřicet vteřin. Jeho propuštění zařídil Marek Sádlík po přihrávce od Davida Macků. 4:1.

Na začátku šestadvacáté minuty se naskytla dvouminutová početní výhoda také hostům. Držením se provinil Martin Štěpánek. Gladiátoři víc než minutu svírali Pikslu v jejím obranném pásmu, potom však ukořistil puk Zbyněk Rob a své sólo zakončil přesnou střelou pod tělem brankáře Václava Kouby ml. 5:1. Tímto skóre skončila druhá třetina.

Když v třicáté páté minutě zvyšoval David Macků (asistence Miloš Krátký) na 6:1, zdálo se, že se utkání bude dohrávat již jen z povinnosti. Nebyla by to snad ale Piksla, aby si nedokázala konec zápasu ještě zdramatizovat. Snad pod vidinou vysokého vedení přestali hráči aktivně bruslit a přenechali iniciativu soupeři a ten trestal hned dvěma góly v rozmezí jedné minuty.  Nejprve Roman Sotona (asistence Jakub Bohatý) a hned potom David Šikl (asistence Petr Jonáš) upravili skóre na 6:3.

Na štěstí pro Pikslu, vidinu dramatu rázně odmítl v čtyřicáté třetí minutě domácí kapitán Dan Línek, svým devátým gólem v této sezóně. Nahrával Pepé Dospěl. 7:3.

Poslední slovo v tomto klání měli nakonec přeci jenom hosté. Po celé utkání spolehlivě chytající Roman Vítek neudržel po střele Lukáše Červenky puk ve své vástroji a David Šikl ho pohotově doklepl do branky. 7:4.

Celé utkání se hrálo ve svižném tempu, šance si vypracovala obě mužstva, oba brankáři museli předvést mnoho ze svého umění, domácím to "lepilo" o něco více a tak se radovali z vítězství. Dík patří též rozhodčím, kteří nemuseli příliš trestat a citlivým výkonem přispěli k hladkému průběhu zápasu.