Souboj dosud neporažených ovládla Béká ředkev

Zápas začal v celkem ospalém tempu a brzo i dravé mládí na obou stranách pochopilo, že pro dnešek odložíme předvánoční shon. Hra plynula jako Dunaj v Budapešti, kam zdravíme poličského kapitána D. Šafáře na zaslouženou rekreaci. Vážnějších šancí bylo poskrovnu až do závěru první třetiny, kdy se v ojedinělé skrumáži před V. Koubou nejlépe zorientoval V. Šafář – 1:0.

Hned ve 3. minutě druhé třetiny způsobili hosté konstruktivní chaos před domácí brankou a bekhendovou střelou vyzrál na O. Slaného obávaný kanonýr D. Línek – 1:1. Brzo se ale vedení vrátilo na stranu domácích. Stejně jako u prvního gólu v tom měl prsty poličský obránce M. Nikl, pro kterého neexistuje pojem ztracený puk. Tentokrát jej vybojoval a naservíroval P. Dvořákovi ml., který vstříc V. Koubovi nezaváhal – 2:1.

Poslední dějství nabídlo přece jen svižnější tempo. Šance se střídaly na obou stranách, o něco více ze hry měli v tuto chvíli hosté z Pardubic. Honbu za vyrovnáním jim ale zkazila 39. minuta, tedy spíše P. Dvořák st. Ten si tváří v tvář gólmanovi včas uvědomil, že pokud šanci nepromění, bude doma se synem těžko k vydržení – 3:1. Do konce zápasu zbývaly asi 4 minuty a hosté se odhodlali ke hře bez brankáře. V šesti hráčích domácím zle zatápěli, a nakonec se dočkali i kýžené branky. Tu obstaral opět D. Línek – 3:2. Hosté pokračovali v powerplay zbývající cca 3 minuty, ale i přes několik příležitostí jim vyrovnání uteklo.

A čemu hlavně vděčí ředkev za nečekané vítězství? Vynikajícímu O. Slanému v brance, dále jedné z nejlepších obranných dvojic v KAHL – D. Soukal – M. Nikl a v neposlední řadě brankovému procitnutí v rodině Dvořákových.