V pátek 11.12. Vraníci přivítali Zilvar

Vraníci se velmi často ve svých zápasech přizpůsobují hernímu stylu soupeře. V případě Rychnova to vždy znamená bruslit na plné obrátky, což u některých hráčů s vyšším datem narození znamená někdy boj o holý život. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Svižné tempo první třetiny však nepřineslo žádný bodový zápis, pouze dvě vyloučení.

Vše podstatné se odehrálo v dějství druhém. Slatiňany šly zásluhou Poláška záhy do jednogólového vedení, když ho do brejku poslal Harsa starší (17. minuta, 1:0). O pět minut později ožily ideály křesťanské ligy. Po tlaku nejmladší slatiňanské lajny, která zvedla ruce nad hlavu, rozhodčí zapískal a rozpažil. Domácí se po krátké nevoli s rozhodnutím sudího smířili, ale překvapivě se šlo vhazovat do středového kruhu. Zde se všichni aktéři dozvěděli, že střídačka hostů potvrdila vstřelení gólu. O cenu Fair play si tímto gestem řekl rychnovský František Vencl. Ještě jednou tleskáme, za tohoto stavu šlo o projevení opravdu silného morálního kreditu! Gól byl připsán Harsovi mladšímu, příhra pak také mladšímu, tentokrát Opavskému (22. minuta, 2:0). Za čtyři minuty pak při přesilovce navýšil skóre Pytlík, po spolupráci s Harsou starším a přispěním soupeřova obránce (26. minuta, 3:0).

Ve třetí třetině si obě mužstva připsala po jednom vyloučení a jednom gólu. Nejprve jiskru naděje vykřesal Holeček po nahrávce Pomikálka (34. minuta, 3:1), aby plamínek zadusil při oslabení bombou z kruhu Karlík, asistentem byl Pytlík (39. minuta, 4:1). Přes oboustrannou snahu již ke změně skóre nedošlo.

Na večerní dobu početná divácká kulisa byla svědkem nejen pěkného hokeje, ale také silného gesta Fair play.