BK ŘKF Polička poprvé nebodovala. Lekci udělovala Salaš.

Hosté začali utkání ve vysokém tempu a bylo patrné, že pokud domácí nepřesunou páčku z polohy „želva“ do polohy “zajíc“, brzy budou mít časoměřiči plné ruce práce se změnami skóre. Domácí však nakonec tempo, ač neradi, akceptovali. Šance si připsali oba týmy, ale v obou brankovištích se vyznamenávali strážci svatyní. Změnu skóre nepřinesla ani přesilovka hostí.

Druhá perioda přinesla gólovou úrodu. Na počátku 4. minuty nepohrdnul vánočním dárkem v podobě luxusního „námazu“ J. Sodomka – 0:1. O 27 sekund později domácí obrana zkusila uplatnit offsidovou past na D. Bastla, bohužel se ale zrovna nehrál fotbal ale hokej - 0:2. V 6. minutě vrátil domácí do zápasu T. Břenek, který uplatnil svou silnou disciplínu, tedy střelu z dálky – 1:2. Domácí fanoušky ale opět zchladil D. Bastl, který se v 9. minutě nejlépe zorientoval ve skrumáži - 1:3. V 10. minutě se do nadějné pozice dostal J. Vraspír a překonal gólmana, nikoliv však brankovou čáru. O to se postaral až poličský „furtšlap“ M. Nikl – 2:3. Bohužel pro domácí do konce třetiny zkompletoval hattrich D. Bastl - 2:4 a další nedůslednosti v obraně domácích využil R. Šrámek 2:5.

Hosté aplikovali udržovací režim. Obě strany si naordinovali brankový půst, zřejmě za účelem vidět zlaté prasátko. A viděli. I když nebylo zlaté, ale žluto modré. Hrubě nesportovního chování se dopustil J. Vraspír, který se nestyděl zvednout z ledu upadlou přilbu a pokračovat ve hře. Hanebný čin neušel pozorným sudím a poslali ho na 2 minuty do chládku. Nabídnutou přesilovku hosté zužitkovali J. Rážem a stanovili tak finální skóre – 2:6.

Domácí tak dostali k Vánocům menší hokejovou lekci, která jim bude jistě ku prospěchu. Vánoční pauza se totiž tentokrát nekoná a už 28. 12. přivítá ředkev na domácím ledě Zilvar.