Zápas dvou střelců nakonec dopadl lépe pro hradeckou Salaš

Dne 15.1. se na ledě v Hradci Králové utkala mužstva ze střední části tabulky. Salaš nastoupila do zápasu s výhodou kompletních dvou pětek, zato Zilvar si musel poradit pouze s devíti hráči. Od začátku však bylo nasazeno až neuvěřitelně rychlé tempo, které si oba týmy udržely až do poslední třetiny.  Zde se již začala projevovat únava na obou stranách.

Hráči se do začátku zápasu vrhli s takovou vervou, až z toho byly trestné minuty pro oba týmy. Nejprve #73 Bastl v čase 3:00 za podražení, a hned poté za stejný prohřešek v čase 3:15 #16 Barabáš. Tato vyloučení však žádnou branku nepřinesla. První padla až v čase 8:35, kterou vstřelil #10 Lukáš Fogl za asistence #39 J. Ráže. V první třetině ale brankáři již více gólů do svých sítí nepustili. Před sirénou ještě odešel na trestnou lavici #81 Srdínko za podražení.

Ačkoliv si obě strany ve druhé třetině vytvořily množství šancí, branka padla až v čase 25:01, kdy využil nepozornosti a vstřelil gól #91 Holeček s přihrávkou od #29 Berana a bylo vyrovnáno, 1:1.

V čase 40:47 se podařilo zvýšit domácím na 2:1 a povzbudit tým před koncem zápasu. O zvýšení se postaral opět #10 Lukáš Fogl, tentokrát za asistence #89 Vondráčka. Svůj hatttrick L. Fogl završil o chvíli později, v čase 41:42, kdy ze zadní strany klece hostů přihrával před bránu a brankář hostů si kotouč omylem bruslí přiťuknul do brány. 3:1. Hostům se před koncem zápasu podařilo ještě snížit na 3:2 díky druhému gólu #91 Holečka za asistence #16 Barabáše, ale třetí gól se jim do sirény již vstřelit nepodařilo.