Z dlouho očekávaného pardubického derby lépe vyšli stále neporažení Balauři

Pravidelným divákům dění KAHL bylo hned jasné, že tento duel přinese nevídanou podívanou, neboť se proti sobě střetli jedny z nejlepších týmu v lize, kdy HC Balauři vstupovali do zápasu jakožto stále neporažení, a HC Piskla byla před tímto derby poražena zatím jen jednou. Navíc oba celky se mohou pyšnit nejproduktivnějšími hráči v celé KAHL, kteří se víceméně celou sezónu předhání, kdo z nich nasbírá více kanadský bodů a zaujme prvenství ve statistikách. Z pardubických Balarů je to bek Daniel Teplý a z Piskly útočník Daniel Línek.

Ačkoliv se první prosadili Balauři, a to ve 2. minutě za pomoci snajpra Jakuba Kvapila, lépe vyšla z 1. třetiny Piskla, která odpověděla hned ve 3. minutě ránou od A. Roba, a dále hned v 5. minutě skóroval v přesilovce již zmíněný D. Línek.

Druhá třetina naopak byla ve znamení pardubických Balaurů, ve které statisticky dominoval opět J. Kvapil, který vstřelil v této třetině všechny góly. Nejprve po náhrávce L. Demla, dále nahrával Krištof a nakonec Teplý. Z piksly se podaŕilo překonal ve druhé třetině  balaruského gólmana Špačka pouze A. Robovi.

Třetí třetina byla gólově nejbohatější v 32. druhé minutě skoróvala Piksla za pomoci D. Macků, o minutu později skóroval za Balaury Novák po přihrávce Fibicha, v 38. minutě opět Piksla, kdy střílel A. Rob po příhrávce Kostky, v 39. minutě odpověděl z Balaurů Kouba po přihrávce Kvapila, a v téže minutě se Balauři ujali vedení po střele L. Demla. Ve 42. minutě ještě odpověděla Piksla po střele Roba a upravila skore na 7:6. Vypadalo to tak na strhující závěr a obléhání Balaurské branky. Balauři ale konec zápasu zvládli výborně, naopak Piksla se rozhodla ukončit zápas ještě dříve než rozhodčí, což pohotově zaznamenal J. Kvapil, který 1 vteřonu před koncem vsítíl puk do již prázdné Branky. Celou situaci samozřejmě přezkoumal videorozhodčí spolu s časomírou. Gól byl ale nakonec uznán a Balauři stále zustávají neporaženi.

Na závěr nutno podotknout, že derby bylo opět velmi vydařené, kdy oba celky hráli výborný hokej, a fanouškům se tak naskytla napínavá podívaná plná gólů na obou stranách.