Další vzájemné derby Hradce a Pardubic

V sobotu 22.1 v odpoledních hodinách se na domácím stadionu HC Salaše v Hradci Králové odehrál plánovaný zápas proti týmu vedoucímu tabulku, HC Balauři Pardubice.

Už od začátku zápasu bylo vidět vysoké nasazení na obou stranách a diváci se mohli těšit na rychlý, technický a napínavý zápas z obou stran. První třetina byla opravdu živá a bylo znát, že se oba týmy snaží o první branku utkání. Tu se nakonec povedlo vstřelit hostujícímu týmu, a tak v 10. minutě, kdy zavěsil Kvapil po připravené nahrávce od Dymáka, vedli Balauři 0:1.

Druhá třetina se vedla ve stejném tempu a nasazení, jako ta první a na Salaši byla vidět velká snaha o změnu stavu utkání a překlopení zápasu na svou stranu. Tento tlak se vyplatil a ve 27. minutě utkání se po přesilovkovém tlaku před brankou Balaurů po nahrávce Trenze  prosadil David Bastl. Stav utkání se vyrovnal a oba týmy se připravili na závěrečnou třetinu, která měla rozhodnout.

Po první minutě poslední třetiny padl třetí gól zápasu a puk z branky lovil gólman Balaurů po připravené akci, kde se za Salaš prosadil Fogl po asistenci Novotného a popostrčil domácí o malý kus blíže k vítězství v tomto zápase. Konec zápasu byl v prospěch domácích a hosté se nechtěli vzdát. Po několika nebezpečných akcích, kdy se Salaš urputně bránila, přišlo nahození od Turyny před branku domácích a nešťastnou tečí bránícího hráče puk propadl do branky a stav utkáni se vyrovnal na 2:2.

Rozhodčí po časovém limitu ukončil zápas a oba týmy se po vzájemném podáni rukou rozloučil a popřáli si štěstí do zbytku sezóny 2022.