Balauři si vítězstvím s Poličkou zajistili přímý postup do semifinále

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteŕí v první třetině vstřelili hned 2 góly. První dával pardubický snajpr J. Kvapil po přihrávce elitního nahrávače Krištofa. Druhý gól vstřeil nejproduktivnější hráč ligy D. Teplý po přihrávce kapitána P.Netušila. Druhá třetina tak skončila 2:0.

Druhá třetina již byla mnohem vyrovnanější. I hosté měli několik gólových šancí, které zhatil pardubický gólman Špaček. Ačkoliv tlak byl vidtelný v obou útočných třetinách, gólově se prosadili opět domácí a to ve 23. minutě za pomoci Kvapila, kterému nahrával Teplý.

Po druhé třetině panovala na střídačce poměrně dobrá nálada. Jak by ne, vstupovat do třetí třetiny za stavu 3:0 je velmi příjemná situace. Nicméné Balaurům se toto rozpoložení již několikrát vymstilo. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. Polička šlápla do koní a své útočné akce také zůročila. Nejprve se Nespěšný bezchybně trefil skulinku mezi tyčí a Špačkem a zhatil tak Špačkovi šanci na čisté konto. Dále se po buly lépe zorientoval P. Dvořák, který našel před Špačkem zcela nechráněného V. Šafáře, který tak poslal kotouč za záda Špačka podruhé. Balarům se naštěstí ke konci zápasu podařilo znovu odskočit o 2 góly, konkrétně pak V. Kubáčovi za pomoci M. Nováka, nicméně o pár vteřin později znovu uděřila Polička (střílal Z. Král, asistence V. Šafář). Za stavu 4:3 se tak schylovalo k napínavé bitvě. Hosté vyuźili zakázané uvolnění domácích a poslali do útočného pásma na vhazování 6 hráčů. Vhazování ale lépe dopadlo pro domácí. Hrabánkovi se podařillo vyvést puk do středního pásma a obětavým skokem puk postrčit spoluhráči Teplýmu, který zavezl puk až do prázdné branky.

Z napínavé bitvy tedy lépe oděsly Balauři. Nicméně se jednalo o velmi atraktivní a vyrovnaný zápas. Balauři si tak z velmi úspešně odehrané základní části odnesli první místo (za což budou oceněni pohárem zakladatelů) a přímý postup do semifinále playoff.