První čtvrtfinále v Rychnově opanoval domácí Zilvar

Zilvar konečně téměř v kompletní sestavě vtrhnul do playoff jako uragán. Dle výsledků ze základní části šel podle bookemakerů rychnovský tým do konfrontace s Pikslou jako outsider, avšak první minuty na ledě ukázaly, že zápas bude rozhodně vyrovnanou partií, ale že skončí s rozdílem sedmi branek, to by si nemyslel ani nejoptimističtější zilvarský fanda.

První vteřiny zápasu ukázaly, že pro fanoušky je připraveno velice atraktivní utkání. Rychlá kombinace zilvarských pětek a hbité protiútoky Piksly dávaly vyniknout tu pevným obranám, tu brankářům na obou stranách. U úvodní změny skóre byli v hlavních rolích všichni Vítkové na ledě. První brzká kapitulace čekala hostujícího Romana Vítka v čase 2:53, kdy se o úvodní branku postaral křestní jmenovec Vítek Barabáš za asistence Vítka Hlaváčka. O několik minut později se o dvě vyloučení postaral hostující kapitán Línek. Ve druhém případě to bylo za nesportovní chování a tento trest zapříčinil, že do dalšího duelu kapitán Piksly již nenastoupí. Navíc po sedmi vteřinách trestu byla využita přesilovková kombinace domácích z hole Honzy Švarce po nahrávce Lukáše Holečka. Naopak jediná přesilovka hostů v této třetině nebyla využita, a tak skóre po první třetině bylo 2:0 pro domácí Zilvar.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu s převahou domácích. Tu na chvíli rozsekl útočný výpad Dana Línka, který byl zastaven nedovoleně a rozhodčí nařídili trestné střílení. V něm ale kapitán Piksly selhal a šanci pro svůj tým nevykřesal. Až do poloviny druhé třetiny držel šance Piksly brankář Vítek, ale od 21. minuty začal řádit útočný zilvarský uragán, který prakticky rozhodl zápas. Třetí branku zápasu vstřelil Lukáš Holeček, asistenci si připsal obrovitý obránce Petr Dohnálek, který hned po následujícím vhazování putoval na trestnou lavici za vyhození puku nad plexi sklo.  Avšak jeho absence nakonec Zilvar nestála gólové potrestání, ale naopak branku přinesla. Po chybě Piksly v přesilovkové kombinace se díky nahrávce Víti Barabáše dostal do úniku McDavid posledních sezón Jindra Barabáš a přidal čtvrtou branku. O minutu později ten stejný hráč, ale s jiným nahrávačem, tentokrát Standou Beranem, který krásnou akcí potáhl puk po celé útočné třetině a z poza brány naservíroval Jindrovi Barabášovi, 5:0. Piksla se ale rozhodně nehroutila a zavelela k ofenzivní odvetě. Mnoho šancí směřovalo na bránu domácích, ale ujala se až střela Miloše Krátkého, která rozhodně nepatřila k těm nejrazantnějším, ale byla šikovně mířena mezi lapačku a helmu domácího Dostálka. Po dvou třetinách tedy stav utkání 5:1.

Třetí třetina se nakonec ukázala herně nejvíce na jednu stranu. Brankově se prosadili už jen domácí a potvrdili tak trend předchozích dvou třetin. Nejprve načal brankostroj svou druhou brankou v zápase Zilvarsko-Bostonský Honza Švarc po asistenci Lukáše Holečka. V čase 37:10 přidal sedmou branku v utkání Ondra Barabáš po nahrávce bratra Jindry. Posledním hřebíčkem do skóre byla branka v čase 40:40, o kterou se postaral navrátilec Martin Novotný. Na jeho bombu od modré mu nahrál Honza Švarc.

Utkání bylo místy vyhrocené, někdy ze strany hostujícího mužstva až za hranou slušnosti směrem k rozhodčím. Dle diváků a domácích však rozhodčí jako vždy rozhodovali kvalitně a spravedlivě. Hosté měli k dispozici stejné množství přesilovek a k tomu trestný nájezd. Výsledek utkání 8:1.