SALAŠ PO 9 LETECH VE FINÁLE!

V sobotu 12. března se v hradecké ČPP Aréně odehrálo odvetné semifinálové utkání mezi HC Salaš Hradec Králové a HC GLADIATORS Chrudim. Do zápasu vstupovala Salaš s výhodou, jelikož se jí podařilo v prvním semifinálovém duelu Gladiátory porazit 2:1, a tudíž jí k postupu stačila remíza. Na tu se ovšem hrát nedá, o čemž se domácí následně přesvědčili.

Do utkání vstoupil lépe celek z Chrudimi a již ve 4. minutě skóroval Jan Bílý. Jeho nenápadná střela si našla cestu do sítě od brusle domácího obránce. Stav byl tedy hned na začátku 0:1 a hosté dostali naději sérii otočit. Ke konci první třetiny se však Gladiátoři dvakrát za sebou provinili faulem a Salaš dostala možnost stav vyrovnat. Přesilová hra 5 na 3 trvala i pár sekund po zahájení druhého dějství. Hostující brankář Kouba však předváděl vynikající výkon a likvidoval jednu šanci za druhou. Domácí měli na začátku druhého dějství velký tlak, přesilové hry však nevyužili, což je ale nemuselo dlouho trápit.Po skončení přesilovky se prosadil Michal Sedláček, který od modré vystřelil skrytou střelu, jenž proklouzla pod betonem chrudimského golmana. Stav utkání byl tedy 1:1.

Oba týmy se snažily co nejméně chybovat, protože všichni věděli, že každá chybička může rozhodnout celou sérii. Další gól v druhém dějství již ani na jedné straně nepadl.

To samé platilo i ve třetí třetině, ale pouze do její poloviny. Salaš se dostala do přečíslení 3 na 1 a vypadalo to, že strhne vedení na svou stranu, každopádně celá akce nedopadla podle očekávání domácích a ze situace vznikl naopak nájezd Gladiátorů, který už gólem skončil. Skórovat se podařilo v 39. minutě  Marcelu Havránkovi. Stav byl tedy 1:2 a hosté získali nový dech. Poté se role zase obrátily, jelikož Salaš potřebovala skórovat a Gladiátoři své skóre bránili. Zde už byli ale Chrudimští úspěšní a domacím nepomohla ani závěrečná power play.

Série tak byla vyrovnána a následovalo 5 minut dlouhé prodloužení s náhlou smrtí.

Zde šlo již doopravdy o vše a oba týmy i přes velmi vysoké tempo po celý zápas zařadily další rychlostní stupeň. Všem bylo jasné, že stačí vstřelit jeden gól, který by poslal celý tým do finále. V tomto úseku hry více dominovali domácí, kteří si vytvořili několik šancí. Nakonec se ve 3. minutě prodloužení dostal do samostatného úniku hráč Salaše Josef Kvasnička, kterému se podařilo překonat maskovaného muže Gladiátorů a poslal tak svůj tým po 9 letech do finále Křesťanské amatérské hokejové ligy!

Na střídačce Salaše vypukla obrovská radost, naopak na střídačce Gladiátorů zklamání, což ale ke sportu patří. Oba celky předvedly v sérii velmi kvalitní výkon a ukázaly, že se doopravdy řadí do TOP 4 týmů této sezóny. Celá série byla napínavá do poslední vteřiny a splňovala vše, co si od hokeje každý hokejista či fanoušek představuje. Zároveň oba zápasy i přes svou důležitost proběhly ve velmi slušných mezích a fair play, což korunovalo i záverečné posezení u guláše a piva. Pozvání domácích přijala většina hostujících borců a bylo tak možné probrat hokejové zážitky.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.