Chrudimské derby ovládli Klofani

Pro obě mužstva to byl první letošní ostrý zápas. Jelikož Vraníci letos na ledě ještě moc nepobyli, tak v zápase s Klofany tahali za kratší konec provazu.

Skóre otevřel již na začátku 5. minuty Tamchyna za přispění Sodomka a ukázali, kteří hráči tuto sezonu Klofany zejména potáhnou (0:1). Vraníci prožili skvělou 9. minutu, kdy během jednoho střídání Machač nabil Opavskému mladšímu a za deset vteřin v obráceném pořadí obrátili skóre na stranu Vraníků (2:1).

Klofani udeřili znovu na začátku druhé třetiny, kdy tentokráte Sodomkovi přihrával Tamchyna (2:2). Druhá třetina patřila Klofanům celá. Na jejím konci vracel vedení do rukou Klofanů matador Honza Vitáček s přispěním nové krve s legendárním jménem Matěje Vtípila (2:3).

Ve třetí třetině se Vraníci, díky Pytlíkovi s Poláškem, pokusili zápas alespoň zremizovat (3:3), ale Hobza byl nakonec proti a po zmatku v obraně papírových domácích upravil konečné skóre na 3:4 z pohledu Vraníků.