Klofani udělali důležitý krok k play-off

K poslednímu zápasu ve skupině vyjeli Klofani do Skutče a zde se utkali v klíčovém duelu o šanci postupu do play-off s týmem HC Zilvar Rychnov nad Kněžnou.

Oba týmy nastoupily s kompletními třemi útoky a dvěma obranami, hosté přijeli s početnou podporou rodinných příznivců a v ochozech se objevilo i několik fanynek chrudimského celku.

Těm zatrnulo hned ve druhé minutě, když Libor Bednář nezištně našel mezi kruhy Ondřeje Barabáše a hosté šli do vedení - 0:1. Modrobílých bylo na kluzišti rázem všude plno a domácí se ocitli v nepříjemné situaci, kdy byli všude pozdě a nervozita svázala jejich ruce. Ne tak ovšem brankářské jedničce Klofanů Němečkovi. Ten načasoval skvěle formu a do Skutče přijel stoprocentně připravený. Především jeho zásluhou skončila první třetina pouze jednobrankovým vedením hostí. Pokud by ovšem hosté vstřelili branky čtyři, nemohl by se nikdo divit. Domácím paradoxně pomohlo ubráněné oslabení třech proti pěti, kterým úvodní dějství skončilo.

O přestávce si domácí dokázali promluvit a srovnat v hlavě, jak se s nepříjemným soupeřem popasovat. Srovnání po necelých třech minutách zařídil Jehlička dalekonosnou bombou od modré, kterou skvěle načasoval na moment, kdy měl hostující brankář zakrytý výhled. 1:1. Do konce třetiny pak Klofani těžili ze svého důrazu před brankou a byl to dvakrát po sobě Kulhavý, který po asistencích Kubáta a Svačinky definitivně zlomil sílu soupeře - 1:3.

Klofani přistoupili zodpovědně i k poslední třetině a nevypustili jediné střídání. Definitivní tečku za utkáním napsal Korbel po asistenci Pavla Vitáčka a domácí mohli slavit další cenné vítězství - 4:1.

Po utkání se všichni účastníci sešli na společném posezení v prostorách Speciální školy, které proběhlo v krásném přátelském duchu a dalo vzpomenout na doby začátků KAHL.