NAPÍNAVÝ BOJ O SEMIFINÁLE OVLÁDLI JESTŘÁBI

V sobotu 18.2.2023 se v hradecké ČPP Aréně odehrálo odvetné čtvrtfinálové utkání mezi hradeckou Salaší a Jestřáby Kunětice. První duel dopadl lépe pro Jestřáby, jenž vyhráli 3:0 góly z poslední třetiny. Salaš měla úkol jediný - vyhrát odvetné utkání a dostat sérii do prodloužení.

Do zápasu oba celky naskočily v intenzivním tempu. Ještě aby ne, když zde šlo o vše! Ačkoliv nám první část gól nenabídla, mohli jsme vidět mnoho šancí na obě strany. Snahu domácích podporoval i fanklub, který poháněl zeleno-černý celek celý zápas. Domácí si v 1. třetině zahráli i 3 přesilové hry.

Druhá třetina už byla z hlediska gólů zajímavější. Jestřábům se ze začátku podařilo 2x využít slepého okamžiku Salaše. Ve 2. minutě otevřel skóre zápasu Pavel KURKA, který prostřelil hradeckého golmana od modré. O minutu později projel celým hřistěm Matěj HRDÝ a následně i skóroval. Stav utkání byl tak pro nováčky velmi nadějný a Salaš už moc nadějí na úspěch neměla, jelikož výtečného golmana Jestřábů Matušku nedokázala prostřelit už 4 třetiny! To ale v čase 24:42 dokázal prolomit Martin VONDRÁČEK, který se nejlépe zorientoval v brankovišti Jestřábů! Stavem 1:2 skončila i 2. třetina.

Poslední třetina byla z celé série ta nejnapínavější. Šlo zde totiž o vše! Ani jeden celek nechtěl konec sezóny! Šance si dokázaly vytvořit oba týmy, ale ani jednomu se nedařilo prolomit soupeřova golmana. 39. minuta utkání se pro Jestřáby nedá považovat za dobrou, jelikož zde po Kvasničkově nahrávce zpoza branky dokázal skórovat Pavel FOGL, který vymetl šibenici! Stav utkání byl tedy vyrovnaný 2:2. Tím ale tato nešťastná minuta Jestřábů nekončí, hned po 10 vteřinách Martin Trenz z rohu prostrčil puk a v souboji v předbrankovém prostoru se podařilo skórovat Josefu KVASNIČKOVI. Salaš tak otočila zápas z 0:2 na 3:2! Hned nato mohla vedení pojistit. Jestřábi se však brzy oklepali a připravili domácím perné chvíle. Ačkoliv hosté bojovali do poslední vteřiny, kdy měli při power-play dokonce dvojnásobnou výhodu hráču v poli, skvělý brankář domácích Lukášek byl proti a utkání tak skončilo těsnou výhrou domácích 3:2.

Série tak byla na zápasy 1:1, tudíž následovalo 5 minutové prodloužení s náhlou smrtí. To přineslo mnoho šancí na obě strany. Ze strany Salaše zazvonila i tyčka, či samostatný únik, který ale obránce Jestřábů dokázal na poslední chvíli zachránit. Vypadalo to, že se série dostane až do samostatných nájezdů, ale v poslední minutě se před brankou objevil Tomáš JÍREK, který dorazil puk po Martinovi Jírkovi do salašské branky a poslal tím nováčky do semifinále!

V tento moment nastala obrovská radost na straně Jestřábů a naopak smutek na straně Salaše, která se snažila o obrat série. Celé utkání proběhlo v přátelském duchu, po utkání si hráči navzájem podali ruce a oba celky poděkavali svým fanoušků, kteří přijeli své týmy podpořit.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.