Žalostná střelba domácích

Do první třetiny nastoupily zhruba stejně staré celky, co se týče součtu jejich věků, ale domácích bylo o polovinu méně, co se týká počtu. Mladíci z Rychnova přijeli téměř v plném počtu, za to domácí do utkání nastoupili pouze ve dvou formacích.

Hned při prvním střídání domácí atakovali branku, ale ve vyložené šanci P. Šimon těsně minul Trejtnarovu klec. Hra byla vyrovnaná, rychle se bruslilo, ale také střídalo… Bojovalo se o střední pásmo. Při jednom střídání před koncem třetiny se domácí nedopočítali a za přespočetný počet hráčů na ledě, hráli hosté přesilovku. Tu dokázali využít a ujali se střelou Jindry Barabáše vedení 0 : 1, nahrával  M. Křehlík.

Ve druhé třetině se domácí dostali několikrát do vyložené šance, ale buď netrefili branku jako v případě T. Břenka a T. Lorence nebo rozezvonili jen její  tyč   - J. Dvořáček. V této části utkání hrál HC Zilvar dvakrát přesilovou hru, jedna byla opět za mnoho hráčů na ledě. Domácí se převaze ubránili, ale  krátce po oslabení po nahrávce V. Kareše na kruh J. Barabáš milimetrovou střelou do levého horního rohu překonal výborného Břenka v brance.

V poslední třetině se dočkali gólu i domácí. V jednačtyřicáté minutě fandové křičeli: „My chceme gól!“ a vyslyšel je D. Šafář, který učebnicovým bekhendovým blafákem překonal v brance P. Trejtnara, nahrával V. Šafář. Na ukazateli byl stav 1 : 2. I když se domácí  v závěru utkání moc snažili, kdy měli další šance při přesilovce, a na poslední minutu odvolali brankaře, vytoužený gól nevstřelili.

První body do tabulky si proto odvážejí hráči HC Zilvar Rychnov nad Kněžnou.