Koloseum zůstalo nedobyto! Ani nájezdníci z Opočna neprolomili naše hradby

V sobotu 31. ledna se písek chrudimské arény zbarvil odhodláním. Domácí legie Gladiátorů stanula tváří v tvář vyzyvatelům z řádu Vincenta z Opočna.
Hned od prvního zatroubení polnice dali domácí jasně najevo, kdo je pánem tohoto kolbiště. Vtrhli do bitvy s nelítostnou silou a nehodlali nechat nikoho na pochybách. Ještě v prvním dějství zasadili nepříteli tři drtivé rány, čímž si vybudovali náskok, který se stal základním kamenem budoucího triumfu.
Ačkoliv byl nepřítel zaskočen, ukázal, že má srdce válečníka. Vincentovy šiky už nejsou tou snadnou kořistí, na které si kdekdo brousí čepel. I přes krvavý úvod nesložili zbraně a s postupujícím časem se pokoušeli o vzdor.
Avšak chrudimská falanga byla pevná. Naše obrana hrála zodpovědně jako římská želva a útok trestal každé zaváhání soupeře. Ztráta z úvodu byla pro Vincenta smrtelná a naši borci kontrolovali vývoj bitvy až do samého konce.
Konečný ortel: 6:2.
Toto vítězství nás přiblížilo na dosah branám vyřazovacích bojů – Play Off. Nyní zbývá poslední zkouška základní části: střet s hradeckými Anděly (Angels). Tato bitva rozhodne o osudu a určí, kterému soupeři se postavíme v boji o vše.
