"Konec sezóny se nám nepovedl," hodnotí Luboš Sedlák sezónu Piksly

"Konec sezóny se nám nepovedl," hodnotí Luboš Sedlák sezónu Piksly

Jednou jsi dole a jednou nahoře. O tomto rčení by mohli vyprávět lonští mistři, hráči pardubické Piksly. Zatímco loni dospěli ve svém tažení až navrchol, letos nadstavba nastartovala u mužstva váhavé výkony, které nakonec znamenaly, že Pardubičtí skončili bez medailí. Přesto ale Piksla při závěrečném předávání cen nevyšla naprázdno. Kapitán Deml zvedl nad hlavu alespoň Pohár zakladatelů - putovní trofej pro vítěze základní části. O sezóně jsme mluvili s dlouholetým generálním manažerem Pardubic, Lubošem Sedlákem.

Když se ohlížíš za minulou sezónou, co tě napadá jako první?   Letošní sezóna byla hodně vyrovnaná. Nyní jsme rádi, že naše mužstvo aspoň vyhrálo základní část. Do Play-Off pak postoupila očekávaná mužstva z velké čtyřky. Ta jsou tak vyrovnaná, že to mohlo dopadnout i třeba obráceně. Nám se vydařil začátek, ale konec sezóny se nám nepovedl. Takže na nás zbyla jen bramborová medaile. V letošní sezóně naše mužstvo méně trénovalo a bylo to na výkonech znát.

Nepovedeným koncem myslíš zápas o postup do finále a pak zápas o třetí místo?

Jasně! Zápas s Poličkou bylo dle mého názoru krásné utkání se špatným koncem pro nás. Hodně nevyužitých šancí na naši straně. Zápas o třetí místo nebylo hezké utkání. Nejdříve naše mužstvo zaspalo začátek a pak už s tím nešlo nic dělat. Hradec hrál chytře a utkání si už pohlídal. V tomto zápase podal horší výkon než naše mužstvo snad už jen rozhodčí. Nám se nedařilo nic a Salaš z brejků skórovala.

Údajně jsi pověsil funkci GM na hřebík?

Ano. Hned po sezóně jsem odstoupil z funkce GM našeho mužstva. Už to chtělo nějaký nový svěží vítr.Chtěl bych poděkovat všem klukům z našeho mužstva a i soupeřům za krásné hokejové chvilky. A že se někdy vše ideálně nedaří…? Je to jen sport. Takže už se budu KAHL účastnit maximálně jako hráč. Tedy když mi to umožní moje koleno. (Poz. red. V této sezóně odehrál jen 4 utkání.)

Co popřeješ KAHL?

Dle mého názoru by se KAHL měla zaměřit na kvalitu rozhodčích, jinak nás to přestane bavit. Vím, není to jednoduchý úkol, ale je to nutné. KAHL by si s tím měla poradit. Lepší rozhodčí by si zasloužil například finálový turnaj v Rychnově. Jestliže máme přísnější nároky na způsob hry, tak musíme mít také rozhodčí kteří to umí zapískat. Jako mají někteří hráči tendenci hrát v zápasech KAHL normální hokej, tak mají někteří rozhodčí tendenci pískat to jako normální hokej. A to je špatně. Hráči budou hrát vždy to co jim rozhodčí umožní… Přeji všem krásné léto.

Děkujeme za rozhovor.