Biskupský pohár čeká na nového majitele

Biskupský pohár čeká na nového majitele

Již počtvrté se utkají nejlepší dva celky KAHL o Biskupský pohár, který lize věnoval biskup Královéhradecké diecéze Jan Vokál. Proto se mu také v kuloárech říká Vokál Cup nebo také zkráceně a důvěrně Vokap.

Dosud se žádnému z týmů nepodařilo získat tento pohár dvakrát. Nejblíže této možnosti byly týmy Salaše a Klofanů, kteří se o tuto trofej utkaly hned dvakrát. V prvním roce putoval pohár ke Klofanům, ve druhém roce jej ukořistila hradecká Salaš, loni pohár vybojovala pardubická Piksla. Pro Klofany to v sobotu bude již třetí finále a v případě vítězství se mohou stát prvním celkem, který pohár získal více než jednou.

Po zisku trofeje ale touží také Polička, kterou do Rychnova provází početný zástup fanoušků. Bruslařský klub měl trofej nadosah již loni, neudržel však vedení a podlehl Piksle v samém závěru. Letos útočil ze spodních pozic a v semifinále zaskočil favorita z Pardubic.

Který z týmů dokáže udělat poslední krok k tomu, aby mohl zdvihnout Biskupský pohár nad hlavu?

To ukáže finále, které začne v sobotu 21. března 2015 od 13:45 na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou. Pro ty, kteří se nemohou zúčastnit, je připraven online textový přenos Petra Dejnožky.

O třetí místo budou bojovat celky Piksly a Salaše. Oba týmy patří již ke zkušeným ligovým celkům. Salaš nikdy nechyběla v bojích o medaile a pokaždé dokázala rozhodující utkání vyhrát. Piksla má ale dostatek zkušených borců, kteří se také se čtvrtým místem nebudou chtít spokojit.

Zápas můžete sledovat v sobotu 21. března 2015 od 12:00 na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou, nebo prostřednictvím textového online přenosu přístupného z následujícího odkazu.