Zilvar se po třech minutách hrůzy zvedl a jako první oloupil žlutočerné hřebce o body

Vraníci ze Slatiňan vstupovali do zápasu jako tým bez ztráty bodu v letošní sezóně. To Rychnovští po výhře nad Poličkou v prvním zápase, bodové konto nerozšířili. Dalo se tedy očekávat že Vraníci přijedou v roli favorita. Již od prvního buly ale jakákoliv převaha nebyla znát. Oba týmy nastoupily v kompletních třech pětkách, tempo zápasu bylo tedy již od začátku vysoké. Převážná část první třetiny se odehrávala v útočném pásmu domácích, kteří se dostali k několika slibným šancím, ale brankáře Čejku nepřekonali. Na druhé straně hřiště došlo také k několika závarům před brankou, ale také bez výsledku. Do druhé třetiny tak oba celky vstupovali s čistým štítem a chutí konečně otevřít skóre jako první. A hned z kraje třetiny u Vraníků nešlo ani tak o chuť, jako přímo hokejový hlad po brankách. Po dvaceti vteřinách po začátku třetiny přišla střela obránce Karlíka která minula vše co jí stálo v cestě a skončila v horní části branky domácích. O minutu a půl později, jakoby si stejnou situaci chtěla zažít i druhá pětka domácích a v čase 16:40 přišla další branka jako přes kopírovací zařízení. Po asistenci Martina Douši se přes bránící hráče trefil do zilvarské branky Martin Opavský. Tříminutovka hrůzy byla zakončená v čase 17:44, kdy si slabou chvíli vybral debutant v brance Dostálek. Střelu Jiřího Pavliše z rohu hřiště si nešikovně bruslí srazil do branky a po třech minutách druhé třetiny byl stav již 3:0 pro Slatiňany. Domácí z nepříznivým stavem museli něco udělat a rozhodli se pro výměnu v brankovišti, kdy do akce nastoupil Pavel Trejtnar. Zilvaři se z prvotního šoku oklepali a stále hráli svoji hru. Zápas se také začal přitvrzovat, kdy pro tvrdý střet nešli daleko jak hosté tak domácí tým. Výsledkem byly hned tři vyloučení Vraníků a dvě na straně Zilvaru. Energie kterou sršel domácí celek i přes nepříznivé skóre byla v čase 22:34 proměněna v branku. Rychnovský štírek František Vencl spolu s Tomášem Kafunkěm jeli v přečíslení dva na jednoho a situaci vyřešili jak z měsíčního sestřihu akcí NHL. Vencl držel puk na holi až do poslední chvíle a pak přesným pasem před brankovištěm našel hokejku Tomáše Kafuňka a ten se nemýlil. Snižující branka vyburcovala Zilvary k maximálnímu úsilí až do konce třetiny, které bylo korunováno necelou minutu před koncem druhé části přesilovkovou ránou kapitána Víti Kareše, kterému pas na modrou na stříbrném podnose zaslal Jindra Barabáš. Třetí třetina byla zcela vyrovnanou, Vraníci se dostali k někola slibným akcím, zvlášť k jednomu velkému závaru před brankou, kdy se golman Trejtnar položil celý na zem a lapačkou vytěsnil poslední volné místo u tyče a tím zachránil jasnou gólovou šanci. Domácí fanoušci hnali své hráče k vyrovnání a na ledě to bylo znát rychlou a fyzickou hrou. Faul kolenem slatiňanského Jana Poláška byl dokonce odměněn nejen dvěma minutami ale ještě osobním desetiminutým trestem za urážlivá gesta na rozhodčího. Pokud existuje hokejová spravedlnost, pak se v míře vrchovaté ukázala v čase 40:31, kdy po nahrávce Stanislava Berana se poprvé gólově prosadil Michael Jiruška a to hned v prvním zápase KAHL. Prosadila se tak i třetí lajna, která do té doby plnila hlavně defenzivní povinnosti. O minutu později ale bylo zle, po té co hostující hráč Ondřej Jochec přepadl přes Trejtnara a nepříjemně mu zranil levou ruku. V 43. minutě se tak opět střídali brankáři, ale skóre se již nezměnilo a Zilvaři tak po fantastickém výkonu, kdy stáhli tříbrankový náskok Vraníků, vydřeli alespoň remízu. Týmy se tak spravedlivě rozdělili po jednom bodu.