Velká gólová smršť

Zápas začal pěkně zostra, hrál se, jak by řekl komentátor ČT Hosták, „hokej nahoru - dolů“. Bylo vidět, že si oba týmy na svého soupeře věří. Domácí fanoušci hned od počátku rozjeli mohutnou podporu svého mužstva. Hostům se ale podařilo několikrát využít nedůslednosti v obraně domácích anebo zaskočit gólmana. Skóre otevřel v osmé minutě hostující Skružný. Ve dvanácté a třinácté minutě jej následovali spoluhráči Daniel a Herold. Stav 0:3 sice znamenal pro domácí diváky mírné zklamání, naštěstí ale došlo ke snížení na 1:3 zásluhou Pazourka ve čtrnácté minutě. Zkušení pozorovatelé balauřích zápasů věděli, že první třetina bývá u jejich týmu nejslabší, a tudíž tajně doufali v obrat, zvláště, když viděli, s jakou chutí tým hraje. Druhá třetina však byla pouze zklamáním, neboť štěstěna se očividně přimkla k protivníkovi a i s její pomocí se mu podařilo navýšit náskok na 1:5. Skórovali Táborský a Herold v devatenácté a jednadvacáté minutě. Balauři sice šance měli, ale nikdy neskončily gólem. Domácí fanoušci tak vstupovali do třetí třetiny mírně mrzutí. Přesto však se vzmohli k nové hlasité podpoře svých oblíbenců. A ti se zase vzmohli k ofenzivě a začali zápas skvěle dramatizovat. Během dvou a půl minut padly čtyři góly. Po brance Sochůrka ve dvaatřicáté minutě na 2:5 sice ještě nikdo mnoho nadějí nekřesal, jakmile však byl náskok soupeře ještě snížen zásluhou Oulehly, začali již ti smělejší doufat. Napjatí diváci hltali každou vteřinu hry. Tookani dokázali odskočit ještě o gól po trefě Daniela, ale Balauři přetahovanou nevzdali a opět snížili (zase skóroval Oulehla). Závěr zápasu se blížil, stav 4:6, ve vzduchu napětí a očekávání. A když vstřelil gól v devětatřicáté minutě Kubáč a snížil na rozdíl jediné branky, pardubičtí se zdáli být opět v zápase a připraveni nepříznivý vývoj otočit. Ale hřebíček do rakve balauřím snahám o první výhru v sezoně zatloukl ve čtyřicáté minutě Beneš. Utkání Balauři X Tookani tedy skončilo se skóre 5:7, což znamená spolu se soubojem Vraníci X Balauři (8:4) doteď nejvyšší gólovou nadílku. Atmosféra zápasu byla vynikající. Domácí fanoušci se semkli a vytvořili nefalšovaný kotel, z jehož středu mohutně zněl basový buben. Fandění snad nikdy neustávalo. Návštěvnost byla vynikající, odhadujeme 40 - 50 lidí. Snahu pardubických diváků ocenili i protihráči, což kvitujeme jako velice pěkné gesto, které naplňuje ducha KAHL.