Očekávané derby sousedních měst v podání týmů HC Salaš Hradec Králové a HC Piksla Pardubice

Již při zamluvení pronájmu ledové plochy nebylo možné získat 2 šatny pro každý z týmů, a proto se většina hráčů musela na zápas připravovat společně v jedné šatně. Pro pár hráčů domácího týmu se podařilo získat ještě venkovní buňku, která slouží převážně pro malé hráče. Tato situace však nijak neovlivnila zodpovědnou přípravu a soustředění se na očekávaný zápas.

Následné rozbruslení a zahřátí brankářů početnými střelami všech hráčů za doprovodu hudební kulisy, dodalo celkovému očekávání patřičný náboj. Domácí hráči byli překvapeni mohutností a fyzickou vyspělostí soupeřícího týmu a proto byly na lavičce udělovány poslední instrukce ke hře. Ve spleti upozornění „pozor na hráče 43 (Michal Jeřábek) = ten je fakt dobrej“, nebo „hráč 71 (Miloš Krátký) = dokáže překvapit“ se domácí tým zdál být v obavách, jak se zápas bude vyvíjet. Tomu také odpovídal úvod hry, kdy ve  2. minutě po chybě domácího obránce Jana Divíška došlo k přečíslení týmu Salaše a vstřelení první  pardubické branky Milošem Krátkým po přihrávce Davida Macků. Domácí tým se zdál být zaskočen, ale povzbuzením trenérského dua Tomáše Petráčka a zraněneného Jendy Sodomky a udělením hracích pokynů začal teprve ten správný hokej. Až do 21. minuty se hra přelévala z jedné strany na druhou a zápas se zdál být vyrovnaný. V čase 20:01 se podařilo vstřelit vyrovnávací branku Honzovi Hladkému po přihrávce Radka Pérka. Neuběhly ani 3 minuty a ve 23. minutě se ujal vedení domácí tým opět po gólu Honzy Hladkého, kterému tentokrát asistoval Dalibor Vaško. To se již domácím hrálo o poznání lépe a začali si na soupeře věřit. Následující branku přidal mladý, ale velmi zkušený David Bastl, kterému asistoval opět Radek Pérko. David posílen sebevědomím vstřelené branky pomáhal na střídačce povzbuzovat ostatní hráče k ještě většímu tlaku na soupeře. Ale ani tým HC Piksla se nechtěl vzdát naděje na obrat a vytrvale znepříjemňoval jednotlivé útoky soupeřícího týmu. A to se jim také povedlo, kdy v 27. minutě a v přesilovce snížil na 2:3 opět Miloš Krátký po asistenci Franty Peterky. To ale byla voda na „rozpálenou“ hokejku Romana Adámka, který si zbytek vstřelených gólů do branky gólmana Vaška Kouby nechal sám pro sebe. Ve 28 minutě na sebe převzal zodpovědnost a v oslabení poslal domácí tým do jednoznačného vedení 4:2. Jelikož se mu ale skóre nezdálo dosud jisté, přidal tedy další branku ve 32. minutě opět pro krásné asistenci Radka Pérka na krásných 5:2. Povzbuzováním ostatních hráčů na vstřelení „hattricku“ a nepřestávajícím „forčekováním“ v útočném pásmu soupeře došlo k očekávánému ve 34. minutě a to vstřelení 3. branky na jasné skóre 6:2 opět Romanem Adámkem, který tak zaznamenal čistý hattrick. Zápas se zdál být rozhodnut, ale soupeř se nechtěl vzdát zadarmo. Obávaný obránce a naprosto suverénně rozehrávající Michal Jeřábek přihrál ve 44. minutě přesně spoluhráči Petru Sedlákovi, který vstřelil puk do branky domácího gólmana Jirky Hladkého. Na světelné kostce nad hlavami hráčů svítil stav 6:3. Hráči domácího týmu si byli jisti náskokem, a proto možná polevili ze své hry. Příkladem toho byla chyba opět bránícího hráče domácího celku, tentokráte Lubora Stejskala, který se v přesvědčení, že převezme puk, vydal do pásma celku HC Piksla. Bohužel se tak nestalo a obránce zůstal v pásmu soupeře. Soupeř využil rychlého přečíslení a díky přihrávce Daniela Línka ve 44. minutě přidal v přesilovce dotahující branku na 6:4 František Peterka. Domácí tým se zdál být zaskočen, a proto se semknul k obranné taktice. Překvapení se již nekonalo a domácí tým dotáhnul zápas do vítězného konce 6:4. Tentokráte již potřetí v sezóně!

Co napsat závěrem? Snad jen, že celkové skóre mohlo být ještě zajímavější, kdyby štěstí přálo třeba Davidovi Bastlovi, který nastřelil tyčku soupeřovi branky. David si to ale určitě vybere příště. Oba celky však předvedly velmi slušný hokej. Na trestné minuty sice také „zvítězil“ domácí tým a to v poměru 10:2 minutám. Naštěstí se nikomu nic nestalo, některé zákroky prostě k hokeji patří. Nebylo úmyslem nikomu ublížit, spíše se jednalo a zápal ve hře a dramatické derby se díky vyzrálosti hráčů obou týmů obešlo bez zbytečných hádek. Tyto situace se znova probraly a vysvětlily při společném posezení obou týmů v Novém Adalbertinu. Slovo „díky“ tímto tedy patří i zodpovědnému přístupu nejenom Luborovi Stejskalovi a jeho manželce, která napekla výborné koláčky!

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.