První čtvrtfinále rozhodly přesilovky

K prvnímu čtvrtfinálovému zápasu letošního ročníku KAHL se v pátek v podvečer sešli v Pardubicích domácí HC Piksla a HC Zilvar z Rychnova nad Kněžnou.

V první třetině měla mírně na vrch Piksla. Bylo to v důsledku tří vyloučení na straně hostů. Domácí z těchto výhod však dokázali vytěžit pouze jeden úspěch, z hole kapitána Michala Demla. Zilvaru se podařilo vsítit gól do šatny zásluhou rodinné spolupráce Ondry a Jindry Barabášových.

Zápas se rozhodl ve druhé třetině, domácí doplatili na vlastní nedisciplinovanost. Pět vyloučení dokázali hosté potrestat třemi góly. Celkové skóre bylo po prostřední části 5:1.

V polovině závěrečné třetiny dokázal vykřesat jiskřičku naděje pro domácí David Macků - 5:2, ale z následného útoku ji sfoukl Jindřich Barabáš - 6:2.

Dvě minuty před koncem stanovil konečný stav 6:3 Jakub Kostelecký.

K vytouženému postupu mají tedy po prvním utkání blíže hráči Zilvaru, rozhodující odvetný zápas je naplánován na neděli  18.2. od 21. hodin v Rychnově nad Kněžnou.