Rozhovor: Shrnutí semifinálové série slovy Radka Krupičky a Martina Novotného

Rozhovor: Shrnutí semifinálové série slovy Radka Krupičky a Martina Novotného

Asi nikdo z rychnovského týmu neodvede tolik černé práce jako tito dva borci. Centr první lajny Radek Krupička a elitní obránce druhé formace Martin Novotný. Ani jeden z nich se nedá považovat za vyloženého střelce, ale především právě pro jejich výborné defenzivní schopnosti a kompletní hokejovost, jsou považováni za základní kámen úspěchu Zilvaru v posledních třech sezónách. Tady je v několika otázkách jejich shrnutí semifinálové série s pražskými Tookany.

Radek Krupička, v playoff 1+0

 

Konečně to tam zase cinklo, jaké jsou pocity ze vstřelené branky?

"Je pravda že už jsem delší dobu gól nedal. Měl jsem tam pár asistencí v základní části, ale gól je to v téhle sezóně první. Osobně si myslím že v našem týmu neplním úplně úlohu střelce, ale spíše hráče na kterého se může trenér spolehnout v každé situaci a ví co ode mě může čekat a ve většině případech i tu méně populární roli otloukánka. Právě proto se nebojím sem tam tu ránu ani rozdat, aby soupeř věděl, že jsme také na ledě. Nejsem žádný zastánce osobních statistik a nejspíše ani nikdy nebudu. Já se snažím vždy hrát pro tým a odevzdat v každém zápase své maximum, ať už gól dám nebo ne. Ta branka by mě určitě více potěšila, kdyby nám pomohla vyhrát v základní hrací době, ale i tak nemohu řici, že bych z něho radost neměl. Už třeba jen kvůli přítelkyni, která mě poctivě doprovází na všechny zápasy v sezóně a velmi mě podporuje. Takže ten gól byl tak trochu i pro ni."

Po třech výborných utkáních přišel útlum, asi zápas neměl průběh jaký by jste chtěli že?​

"Je pravda že minulé tři zápasy nám vyšli perfektně a na co jsme sáhli nám skoro vždy vyšlo a přineslo ovoce. V tomto zápase nám to štestíčko zase malinko pouteklo někam dál. Nemyslím si, že bychom totiž neměli šance, ale právě se nám nepovedlo je zužitkovat jako v minulých zápasech. Možná jsme už i malinko pomýšleli na samostatné nájezdy ve kterých jsme si věřili, že bychom to měli urvat, protože náš brankář Jenda je právě na ně takový specialista a opět prokázal, že se na něho můžeme 100% spolehnout. Spolu s Frantou který oba své blafáky provedl bravůrně, nás dostali do finále za což myslím že mají dík nás všech."

Jaké jsou dojmy z postupu a jaké vidíš šance do finále?

"No po dvou letech jsme se opět dokázali probojovat až do finále což je super a mám z toho samozrejmě radost. Doufam že letos se nám to konecně povede urvat a budeme slavit první titul v kariéře. Ale ještě nás čeká jeden velmi těžký zápas a myslím, že soupeř už prokázal svoje kvality mnohokrát a ne jen teď v zápasech proti Balaurům. Přál bych si aby jsme se na posledni zápas dokázali správně naladit abychom konečně všechny ty léta tvrdé dřiny dokázali využít v náš prospěch a odvezli si ten vytoužený pohár pro mistry."

Martin Novotný, v playoff 0+1

 

Jak se ti hrálo v druhém semifinálovém zápase proti pražským Tookanům?

"Dneska se mi nehrálo vůbec dobře asi jsem se špatně vyspal a nebo to možná bylo tím že jsme se s klukama byli mkrnout v Pardubicích na zápase Klofanů a Balaurů dlouho do noci. Chtěli jsme vědět koho chytneme do finále. Věřil jsem totiž že to v Praze vyhrajeme. Nakonec se to stalo sice s odřenejma ušima na nájezdy, ale zvládli jsme to. Tookani hráli dobře, byl to opravdu tvrdý sok. Oproti zápasu v Rychnově byl zápas v Praze jako proti jinýmu týmu nechápu, ale na domácím ledě se hraje líp."

Měl jsi nějaké střelý na soupeřovu branku, co chybělo ke vstřelení gólu?

"Tak určitě, měl jsem asi tři nebo čtyři, ale jen jedna našla beton soupeřova golmana. Se Standou si klepem hokejkou o led v jednom kuse aby nám to dávali na modrou, ale moc kolegů se na to nechytá.Trochu mě to mrzí, protože si myslím, že se Standou máme dobrou prdu."

Jaké vidíš šance týmu ve finále?

"Nechci nic zakřiknout ale určitě to cinkne (smích) .Chrudim jsem si do finále přál, protože s nimi se hraje slušný hokej. Na druhou stranu tuším, že finálový mač bude jistě vyhrocený, avšak věřím, že v rámci pravidel KAHL. Těším se na přístí sobotu a myslím si, že to bude nejlepší výkon sezony, pohár bude náš Klofani."