Zilvar slaví svůj první titul, KAHL oslavuje férové finále

Po sedmi letech dřiny, která obsahovala letní přípravy, tréninky na ledě v sezóně a samotné zápasy, se parta kluků z Rychnova a okolí, konečně došplhala na jejich hokejový Olymp. Na samotném začátku bylo nadšení a těžké začátky v podobě výprasků 14:1 , 10:0 aj. Tým také postupně obměňoval soupisku, avšak vždy o nováčky a kluky, kteří nikdy hokej závodně nehráli. V sobotu 17. 3. 2018 dostal rychnovský Zilvar po dvou letech druhou šanci zabojovat o zlato a tentokrát nenechal nikoho na pochybách, že jsou nejlepší opravdu oni. Koho jiného by si mohli do finále přát než chrudimské Klofany. Tým s kterým rychnovští velice sympatizují od začátku co se liga začala hrát a to jak po hokejové stránce, tak lidské. Vyjma dvou několikaminutových pasáží ve druhé a třetí třetině, kdy se Zilvaři dostali pod tlak, celý zápas dominovali. Po dvou třetinách dokonce vedli již 5:1, aby se konečné skóre na konci zápasu zastavilo na výsledku 5:3 pro Rychnov. Zápas byl i navzdory vysokému tempu po celou dobu hry velice slušný a byla to ta nejlepší ukázka, jak by mělo finále podle pravidel KAHL vypadat. Stříbrné medaile převzali Klofani a na jejich tvářích při podávání rukou bylo znát, že úspěch mladším kolegům opravdu přejí. Krásným zakončením finále bylo pro oba týmy i převzetí individuálních trofejí. Pro nejlepšího střelce a vítěze kanadského bodování Jindry Barabáše, rychnovského klenotu, který doufejme, se bude ještě mnoho sezón třpytit, tak jako dosud a Richarda Kočího z Chrudimi, který převzal cenu pro nejlepšího brankáře sezóny. Zavěrem je třeba uznat, že toto vítězství nepatří jen hráčům ale především fanouškům Zilvaru, kteří tým mnoho let podporovali v dobrém i zlém.  Před jejich vytrvalostí a vírou v úspěch, smekáme.

Reportáž utkání o zlato: Utkání dle slov fanoušků z tribun začalo oproti boji o bronzové medaile ve strhujícím tempu a to si udrželo až do samého konce. Skóre utkání otevřel ve 4. minutě Tomáš Kafuněk po přihrávce Jindry Barabáše. Po úvodním tlaku Zilvaru začali topit pod kotel i Klofani ,avšak bez brankového výsledku. Další zvýšení skóre naopak v 8. minutě přidala opět dvojice Barabáš – Kafuněk, tentokrát si však role prohodili. Do konce první třetiny se již hrálo bez branek, ale s mnoha šancemi na obou stranách, se kterými si oba brankáři poradili. Druhá třetina začala zase lépe pro chrudimské Klofany, kdy se ve třetí minutě hbitou střelou mezi Dostálkův beton a vyrážečku trefil  Karel Korbel.  Ještě několik minut po vstřelené brance byli Klofani velice nepříjemní a byli blízko srovnání skóre. Rychnovský trenér Víťa Kareš tak musel udělat rozhodnutí, že sestavu stáhne pouze na dvě pětky, aby zrychlil střídání a celkové tempo hry. Výsledkem byla naprosto smrtící trojnásobná dávka do zlatých ambicí Klofanů. Během šesti minut nasázeli Zilvaři tři branky a skóre tak bylo najednou 5:1. Nejprve se v čase 22:23 trefil Ondra Barabáš po přihrávce bratra Jindry.  V čase 25:37 předvedl svoji one man show právě Jindra Barabáš, kdy obešel sám tři hráče a efektním skokem těsně před Kočím zvýšil na 4:1 a v čase 28:23 dokonal Jindra svůj hattrick po přihrávce bratra Ondry. Do kabin šli ve druhé přestávce oba týmy ve zcela jiném rozpoložení.  I když trenér Rychnova Kareš v kabině zdůraznil, že Klofani se nevzdávají za žádného skóre, komplikacím v poslední třetině se Zilvar nevyhnul. Celou poslední část si rychnovští kontrolovali skóre až do okamžiku, kdy na tabuli svítilo dvě a půl minuty do konce a na trestnou lavici si šel sednout Radek Krupička za podražení. V tu chvíli sáhli Klofani k poslední šanci jak zvrátit skóre a poslali Kočího na střídačku, výměnou za šestého hráče v poli. Již po dvaceti vteřinách přesilové hry to přineslo svoje ovoce. Střelou od modré do zhuštěného prostoru před Dostálkem vyslal svoji střelu Ondřej Svačinka a Klofani se mohli radovat. Power play Chrudimi pokračovala a o minutu později vydolovala ještě jednu branku, kdy se trefil Pavel Vitáček. Do konce utkání tak zbývala minuta a půl, která končila tlakem Klofanů, avšak bez další změny skóre. Zilvar tak zvítězil 5:3 a raduje se ze zisku prvního titulu v historii.