Balauři si z Poličky odvezli své historicky první medaile

Balauři si z Poličky odvezli své historicky první medaile

Klání začalo bez pochyby lépe pro Balaury. Hned v prvním střídání vyvezl puk do útočného pásma Fibich a suveréně si to namířil do rohu hřiště, nicméně když zpozoroval, že mu dal obránce dostatek místa, pohotově vystřelil. Střela musela tookanského brankáře překvapit, jelikož z něj puk vypadl přímo před dojíždějícího střelce, který si díky rychlé dorážce připsal druhý gól sezóny a rozjásal tak balaurský fanklub. Touto situací se však Tookani nenechali rozhodit. Jejich hra byla důrazná a rychlá a tak se jim povedlo převzít iniciativu. Jediné, co jim chybělo bylo zakončení. I přes jasnou převahu ohrožovali balaurskou branku spíše zřídka. Jejich práce však stihla přinést ovoce ještě před první přestávkou. Přesilovou hru se podařilo využít Skružný, když si pohotově našel místo před brankářem Pavelkou letící přihrávku mu elegantním shrábnutím ze vzduchu zastrčil mezi betony.
 

Přestávka Balaurům evidentně prospěla. Hra se začala vyrovnávat, obzvláště, když měli po krvi v obličeji Vojtěcha Demla šanci hrát čtyři minuty přesilovku. Tu sice nevyužili, povedlo se jim však na tu dobu Tookany pořádně potrápit a tím si dodat i potřebnou energii. Tu ve výsledky proměnil Mikulecký, když si jeho střela našla cestu chaosem před brankou až za záda Přeučila.  Chýlící se čas, společně s jednogólovým rozdílem, začaly napětí zápasu pořádně stupňovat. Atmosféra houstla a zápas spěl do finále.

Oba týmy musely přitvrdit, vydat ze sebe maximum. Tookani využívali své výškové převahy, Balauři si však nenechali nic líbit. Tím více práce pro rozhodčího. Tookanům ale jako kdyby jejich přesilovky svazovaly ruce. Přechod přes střední pásmo byl sice kvalitní, koncovka však notně dřela. Balauři nehodlali opakovat chybu ze semifinále. Důsledná obrana a vyhazování puku sice nevedly k šancím na zvýšení skóre, vznikla tak ale hádanka, kterou hráči z Kobilys nebyli schopni rozluštit.

Napětí by se dalo krájet , zvrat se ovšem nekonal. Balauři si tak připsali největší úspěch své krátké existence, kdy k zisku trofeje pro vítěze základní části přidali třetí místo a podtrhli tak rostoucí formu.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.