BK ŘKF Polička nestačila na Klofany. Opět.

BK ŘKF Polička nestačila na Klofany. Opět.

Poličský celek v loňské sezoně ukončil mnohaleté čekání na pád k samému dnu ligové tabulky. Protože KAHL zatím sestup do divize B nenabízí, bylo jasné, že pro sehrání důstojné role v nadcházejícím ročníku, bude třeba personálního zemětřesení. A to také přišlo. Někteří hráči zlomili nad farním celkem hůl a nová se jim už prostě kupovat nechtěla, jiní dali přednost jiným soutěžím. Na soupisku pro KAHL se tak konečně dostali někteří borci, kteří oblékali žlutomodrý dres v amatérské městské lize. U jiných zase bylo vyslyšeno letité škrábání na dveře šatny, respektive farní vrata. Domácí diváci se tak dočkali hned pěti neokoukaných tváří.

Domácí vědomi si své početní převahy na střídačce začali zápas svižně a soupeře se snažili zatlačit rychlým střídáním tří formací. Ale jak již bývá zvykem, puk se jako první třepetal v síti domácích. Již v páté minutě překonal Dalíka Korbel – 0:1. Jak už bylo řečeno, v táboře domácích nezůstal v létě kámen na kameni. Jednou z mála výjimek je duo D. Šafář – V. Šafář. To dalo vzpomenout na neméně slavnou dvojici Jágr – Straka a po akci, která voněla zámořím srovnala na 1:1. Ve 12. minutě si počínal u mantinelu příliš hokejově T. Lorenc a po zásluze se pakoval k časomíře. Domácí obranný blok ale odolával pouze 40 s, to překonal J. Dalíka D. Slezák 1:2.

V úvodu druhé třetiny se v oslabení ocitli naopak hosté. Domácí otevřeli přesilovkový deštník, na jehož vrcholu se usídlila nová akvizice domácích D. Soukal. Ten v čase 18:00 napřáhl k nechytatelné střele a propálil Kočího 2:2. Toto skóre odpovídalo dění na hřišti, oba soupeři se vzájemně nepouštěli do vážnějších příležitostí. K velké škodě domácích se však skóre mělo do konce 2. třetiny ještě změnit. A to hned třikrát. Nejdříve se radoval L. Slezák. Jeho střela mířila někam na šibenici házenkářské branky, aby se vešla do rozměrů té hokejové mu pomohl nešťastným zákrokem domácí gólman Dalík – 2:3. Za nedlouho bylo s domácími ještě hůř. Do konce 2. třetiny zbývalo cca 80 s, když se prosadil O. Svačinka - 2:4. Konec třetiny chtěli domácí odehrát před hostující brankou, ale v závěrečných vteřinách se z obléhání vyprostili Korbel a P. Vitáček a prvně jmenovanému se podařilo překonat z téměř nulového úhlu J. Dalíka – 2:5. Časomíra ukazovala 29:58.

Závěr druhé periody dal hostům téměř jistotu plného bodového zisku. Ale kdo by si nechtěl nasbírat i nějaké ty kanadské? Klofani tak zůstali při chuti a hned ve 32. minutě zvyšoval na 2:6 P. Vitáček. Domácí by rádi hodili do ringu ručník, ale ručníky došly někdy uprostřed minulé sezony. Nezbývalo tedy než vypít kalich hořkosti do dna. Pokud to nebyla pouhá úcta k soupeři, tak střelný prach přece jen nakonec navlhnul i hostům. Finální podobu výsledku tak mohli dát domácí, první gól, respektive asistenci si připsaly dvě nové posily R. Neděla a J.Nespěšný – 3:6.

Opticky vyrovnaný zápas nakonec skončil výrazným vítezstvím hostů, kteří rozhodně nepřijeli v nejsilnější možné sestavě. Jejich hlavní předností byla ale vysoká produktivita. Domácí se po zápase mohli uklidňovat tradiční větou: „Bylo to hratelný“, která už tak nějak patří k zápasům z Klofany.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.