"Bez Bastla to nepůjde" aneb jak Zilvar vyhrál a otočil kormidlo k vítězstvím

Třetí zápas sezóny a druhý v domácím prostředí. Nebo také utkání posledního z předposledním. Po minulém debaklu Zilvaru s Balaury, zavládla v rychnovském týmu velká debata o zpackaném začátku sezóny a jak z toho ven. Sestava doznala menších změn, kdy trenér Kareš proházel útoky a přivedl také novou posilu Lukáše Holečka. Úkol zněl jasně, konečně prolomit smůlu, naplno zabodovat a tím se odrazit ode dna. Že to nebude lehký úkol, se ukázalo již od samého začátku. Velký tlak Salaše od úvodního hvizdu byl znát, ani jim se první letošní utkání nijak nezdařilo, takže o motivaci na obou stranách nebyla nouze. První změna skóre se udála v čase 8:42, kdy se po nahrávce Honzy Švarce trefil rychnovský snajpr Jindra Barabáš. Radost trvala přesně devět vteřin. Po vítězném vhazování poslal Jenda Sodomka puk na Aleše Matějíčka, který střelou zpoza obránce překvapil Dostálka a srovnal na 1:1. Počet střel se zvyšoval, skóre ale zůstalo nezměněno. Druhá třetina pokračovala ve stejně dobrém tempu, střelách na obou stranách, ale bez úspěchu. Zřejmě zásadní zlom utkání nastal v čase 27:42, kdy hostující David Bastl dostal deset minut za nesportovní chování po ne příliš lichotivých komentářích směrem k rozhodčím. Následující desetiminutovka by se dala nazvat jako „Bez Bastla to nepůjde“. Otěže utkání v tu chvíli převzal Zilvar, a i když do konce třetiny již branka nepadla, o pár minut později ve třetině třetí, to mělo být jinak.  V posledním dějství v čase 32:19 se na ledě potkali dvě individuality Jindra Barabáš a František Vencl a jejich společná akce skončila druhou brankou ve svatyni Salaše. O další dvě minuty později se po nahrávce Ondry Barabáše trefil Honza Švarc a nikdo na stadionu už nepochyboval, kdo bude určovat tempo do konce hry. Výše zmiňovaný David Bastl se vrátil na led v 38. minutě ale než se stačil rozkoukat, tak po dvaceti vteřinách přišla čtvrtá branka domácích, kdy svůj hattrick díky bratrovi Vojtovi završil Jindra Barabáš. Hradec měl v poslední třetině ještě několik slibných šanci, včetně jedné tutovky, ta však skončila na lapačce domácího gólmana. Po zaznění sirény, která ukončila utkání, si hráči Zilvaru pořádně oddechli, utkání které mělo změnit směr sezóny se jim podařilo. Na druhou stranu je třeba zcela upřímně poblahopřát k dobrému výkonu i hostům ze Salaše. Nebyli rozhodně rychnovským hráčům slabším soupeřem než Vraníci s Balaury, kteří Rychnov jednoznačně přehráli. KAHL jen opět ukázala, jak jsou všechny týmy neuvěřitelně vyrovnané a jak nespravedlivé je někdy skóre zápasu, oproti předvedené hře. Poděkování Salaši i k přátelské atmosféře na pozápasovém posezení a ještě jeden velký dík domácím fanouškům, kteři udělali perfektní kulisu a byli tím dalším závažím na váhách které rozhodly utkání.