Klofani si v repríze finále spravili chuť

Klofani si v repríze finále spravili chuť

Ve večerním nedělním zápase byla k vidění repríza posledního finále mezi Klofany a Zilvary. V pohledném utkání, které se všem přítomným muselo líbit (škoda, že tentokrát zavítalo na chrudimský stadion tak málo fanoušků), si domácí spravili chuť po zpackaném zápase s Vraníky a vrátili Zilvaru porážku z finálového souboje.

Cesta do Chrudimě přitom pro hosty nebyla právě z nejpříjemnějších. Kalamitní stav vozovek plný ledovatky znemožnil některým borcům příjezd. Na většině území se podvečerní situace ale nakonec uklidnila a tak se k řece Chrudimce dostavilo hned 14 borců v modrých dresech.

V sestavě domácího týmu nezůstal po debaklu z minulého kola kámen na kameni a zemětřesení v soupisce se ukázalo jako dobrý krok ke zlepšení herního projevu. Přesto, že soupeř byl po celý zápas nepříjemný a nebezpečný (o čemž svědčí i 3 nastřelené tyče!), drželi Klofani zápas pevně v rukou a krok za krokem kráčeli k vítězství.

Výrazně se do zápasu zapsali dvougóloví Svačinka a Schlinger, dvěma asistencemi přispěl nejproduktivnější hráč celku, Pavel Vitáček a na jedničku chytající Kočí ukázal, že i po nemoci neztratil fantastickou formu. Statistiky utkání podtrhly také dvě branky, které domácí tým vsítil v oslabení a to jak individuální akce Schlingera, tak velkolepé sólo obránce Hobzy. Celkově podali všichni Klofani skvělý herní výkon, který tentokrát neměl slabinu a všichni odvedli zodpovědně svůj díl práce. I proto si připsali další cenné body za vítězství 5:1.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.